ZŠ Marie Pujmanové v Havířově dostává nový kabát

(Aktualizováno před )

Zateplení fasády, výměna oken, oprava střechy, zavedení rekuperace vzduchu ve třídách nebo nový bezbariérový vstup. To vše čeká během léta budovu Základní školy Marie Pujmanové v Havířově-Šumbarku.

Jedna z největších havířovských škol je členěna do 8 pavilonů a v 17 třídách ji v posledním školním roce navštěvovalo 375 žáků. Škola sdružuje úplnou základní školu, školní družinu a školní jídelnu. ZŠ Marie Pujmanové funguje od roku 1986.

Na rekonstrukci školy za zhruba 50 milionů korun město využije evropské dotace z projektů z Operačního programu Životní prostředí.

“Podařilo se nám získat dotace ze dvou projektů. Základní škola Marie Pujmanové je tak první škola, kde se nám v rámci jedné rekonstrukce podaří zrealizovat výměnu oken a zateplení budovy společně s nuceným větráním s rekuperací,” uvádí hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Investici do snižování spotřeby energie budovy školy tak může město pokrýt dotací až ve výši 40% uznatelných nákladů. Na nucené větrání s rekuperací si město sáhne až na 70% z uznatelných nákladů. Rekonstrukce školy by měla být kompletně dokončená v říjnu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz