Znojmo uhrálo v úvodu sezony s Varnsdorfem pouze remízu

(Aktualizováno před )

Úvod F:NL přihrál Znojmu soupeře, se kterým v minulém ročníku oba zápasy prohráli s nulou. Tentokrát to bylo více méně o hře na polovině hostů s mnoha (žel neproměněnými) šancemi a výsledná remíza je pro domácí barvy velkou ztrátou, pro hosty je bod navýsost cenný.

První čtvrthodinka byla seznamovací, ve 12.minutě mohl využít jednoho z prvních velmi dobrých centrů Davida Štrombacha Jakub Teplý, ale žel nedal. V tu chvíli to ale nevadilo, protože naše posila Michal Ordoš se krásně hlavou opřel do přesného centru a hlavičkou zamířil míč k tyči a znojemský stadion se radoval – 1:0. I nadále jsme se snažili ohrožovat branku soupeře a například Štrombach z přímého kopu jen těsně minul vzdálenější šibenci. Ve 25.minutě ale hosté po nejasnostech v naší obraně a navzdory několika záchranám především gólmana Bučka se prosadili a propasírovali míč do sítě – 1:1 🙁 Ve 37.minutě opět Štrombachův centr Teplý neproměnil. Podobnou šanci stejný hráč neproměnil ani ve 40.minutěš (a tato věta se bude ještě opakovat). Ve 42.minutě mohl i Ordoš přidat druhý gól, ale hlavička nebyla tentokrát přesná.

Hned na úvod druhého poločasu vysunul Ordoš Šulce, ten šel zleva na gólmana, ale míč mu nesedl a letěl mimo bránu a tak se skóre nezměnilo. V dalších minutách se v šancích objevoval Teplý i Šulc a to několikrát, ale branka nechtěla padnout. V 55.minutě došlo k prvnímu z celkových čtyřech dlouhých dvouminutových ošetřování (leč na konci sudí nastavil jen pouhé čtyři minuty). Celý druhý poločas se hrál v podstatě na polovině soupeře, ale další branka už nepadla – jen další žluté karty, ošetřování a střídání. V samém závěru se znovu Teplý objevil ve dvou stoprocentních šancích, ale ani jednou se míč netřepetal v síti. Mezi oběma Teplého příležitostmi měli velkou šanci i hosté, ale Buček s obranou zasáhli!

Celkově vzato je remíza jednoznačně štěstím pro hosty a velkou ztrátou pro domácí barvy. Hráčům nelze vyčítat ni z herních prvků až na neproměňování vyložených šancí. Remíza sice znamená, že i nadále Znojmo drží neporazitelnost v této sezoně v součtu s přípravnými zápasy, ale dnes zkrátka měli jasně vyhrát a třeba i brankou v nastavení, které žel bylo z rozhodnutí sudího příliš krátké.

1.SC Znojmo FK – FK Varnsdorf 1:1

Branky: 16.Ordoš – 25.Kouřil. ŽK: 37.Dramé, 61.Helísek, 70.Štrombach – 3.Bláha, 28.Kozma, 90.Novák. Rozhodčí: Machálek Jan – Horák Adam, Dresler Radim.
1.SC Znojmo FK: Buček – Cihlář (C), Malár, Helísek, Dramé – Šulc, Štrombach (76.Obiechina), Kučera, Ordoš, Lacko (90+1.Cheredea) – Teplý
FK Varnsdorf: Porcal – Heppner (85. M.Kubista), M.Richter (57.Ondráček), Zbrožek, Kouřil – Bláha, Barac, Rudnytskyy (C) – Kozma, Dzaba, Kocourek (77.Novák)

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz