Zloděj použil k vloupání do auta betonový obrubník

Uživatel vozidla Škoda Superb našel včera ráno v autě místo své peněženky betonový obrubník. Škoda odcizením je jen zlomkem škody, která vznikla poškozením auta.

Nemilé překvapení čekalo včera ráno osmačtyřicetiletého muže z Valašskomeziříčska. Když přišel před sedmou hodinou k firemnímu autu zaparkovaném v obci Poličná, nestačil se divit. Ve vozidle na předních sedadlech ležel betonový obrubník a všude jen střepy skla. Příčinou byla pravděpodobně odložená peněženka ve dveřích řidiče, která ve vozidle už nebyla.

Policisté na místě zjistili, že k vloupání do vozidla došlo v noci z úterý na středu, od doby zaparkování v osm večer do času zjištění. Betonový obrubník byl do auta vhozem oknem dveří řidiče. Došlo k poškození interiéru vozidla a to sedadel, lišty dveří, volantu. Škoda způsobená poškozením je padesát tisíc korun.

K peněžence její majitel uvedl, že v ní byly doklady, platební karty a hotovost asi sedm set korun. Celková škoda odcizením je bez stokoruny tři a půl tisíce korun.

Policisté nadále zjišťují informace k tomuto případu, které by je dovedly k pachateli tohoto skutku. Zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Odložené cenné věci v autech a to mnohdy na viditelných místech jsou častým cílem zlodějů. Není bezpečné nechávat v autech peněženky, dámské kabelky, přenosnou navigaci, notebooky, mobilní telefony nebo fotoaparáty. Před odchodem od auta, a to i při parkování u domu nebo na zahradě, auta uzamknout a zkontrolovat jeho zabezpečení, například uzavření oken. Při zjištění vloupání do vozidla nevstupovat a událost oznámit policii.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient