Zlínské školy projdou o prázdninách rekonstrukcemi za 58 milionů

(Aktualizováno před )

Rekonstrukce rozvodů vody a topení, zateplení střechy, modernizace hřišť či výměna hromosvodů. Ve školních zařízeních v majetku města Zlína se bude během letních prázdnin stavět a opravovat. Celkem půjde o investice za cca 58 milionů korun.

„Každý rok využíváme toho, že se neučí, školy a řada školek jsou prázdné a je tak možné realizovat i zásadnější záměry. Jakmile prázdniny skončí, budou budovy opět připravené na další školní rok,“ sdělila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství.

Z hlediska nákladů je nejvýznamnější letní investicí přístavba k budově základní školy na ulici Kvítková, která je nutná pro další rozvoj výuky. Náklady dosáhnou výše 21 milionů korun, z nich až 95 procent bude uhrazeno prostřednictvím dotací. Tato akce bude dokončena v roce 2019. Celkem 10 milionů korun si vyžádají modernizace hřišť u ZŠ na ulici Křiby, na cca 5 milionů vyjde rekonstrukce hřiště u základní školy ve Štípě. „Mezi nejnákladnější další akce patří zateplení mateřské školy Kudlov a zateplení mateřské školy Česká – vždy za tři a půl milionu korun, doplnil Milan Smola, vedoucí Odboru školství magistrátu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz