Zlínské fotbalistky si poradily s třetiligovým Vsetínem

(Aktualizováno před )

Zlínské ženy se znova utkaly s třetiligovým soupeřem, tentokrát ze Vsetína. Dívčí tým tak navázal na předchozí výkon a na Vsetíně vyválčil vítězství 5:2 po brankách Navrátilové, Žalkové, Strachoňové a Vyvlečkové.

„Dnes bylo k vidění velmi atraktivní utkání, kolmo od branky k brance. Bylo to způsobeno malými rozměry hřiště, takže oba týmy byly neustále pod prostorovým tlakem a z toho vyplynula vysoká dynamičnost hry,“ postřehl tréner Radoslav Rojko po utkání.

„Chctěl bych holky pochválit za tvrdě odpracovnou práci na umělé trávě v náročném počasí. Herní převahu dokázaly přetavit do úspešného výsledku. Na druhou stranu je nutné se více koncentrovat i když vedeme 3:0, což se nám téměř vymstilo, když se soupeř dotáhl na rozdíl jednoho gólu. V tuhle chvíli holky ukázaly charakter, sáhly si na dno sil a dokázali vsítit ješte 2 branky. Jsem také potešený, že se nám daří rychle vstřebávat taktické prvky a dokážeme již automaticky převádet některé šablóny do zápasu,“ zakončil zlínský trenér.

K utkání se vyjadřila také střelkyně dvou gólů, záložnice Zuzana Navrátilová: „Se vsetínskýma holkama jsme již v minulosti hrály několik přátelských utkání a tak jsme věděly, že nastupujeme proti silnému celku. Od začátku jsme chtěli hrát, držely jsme často balón na polovině soupeře a dostávaly jsme se tak do více šancí, které jsme úspěšně proměnily. Opět jsme se snažily aplikovat taktické prvky z tréninku tentokrát hlavně v defenzivní části a hrát více otevřenou hru, což se nám dle mého názoru dařilo. Škoda jen prvního gólu, který jsme dostaly hned v začátku druhého poločasu. S holkama jsme ale přijely v dobré náladě a tu jsme si také z hřiště odnesly.“

V dalším utkání se ženy představí v rámci 1. předkola Poháru žen, na půdě SK Březnice, v neděli 19.8. od 17 hod.

FC VSETÍN – FC FASTAV ZLÍN 2:5

FC FASTAV Zlín: Matlachová – Rozsypalová, Andrlíková, Uhlířová, Hnilicová – Strachoňová, Janíková, Dohnálková, Navrátilová – Jakešová, Žalková
Střídaly: Vyvlečková, Zeťková, Mikuláštiková, Červenková, Románková, Mynářová

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz