Zlínská nemocnice se zapojila do projektu Život v kufříku

(Aktualizováno před )

Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně se zapojilo do projektu Nadačního fondu La Vida Loca Život v kufříku. Cílem projektu je snaha zachránit životní příběhy novorozenců, vyrůstajících mimo své biologické rodiny.

Zástupci nadačního fondu a partnera projektu firmy Hamé dnes ve zlínské nemocnici předali deset kufříků, které poputují k dětem, mířícím po narození do náhradní rodičovské péče. Takových dětí je v každé nemocnici několik ročně. „Snažíme se vyrovnat znevýhodnění, které si tyto děti nesou do začátku svého života. Kufříky mají pomoci k tomu, aby děti měly nějaké uchopitelné vzpomínky. Kufřík obsahuje fotografie zdravotníků, kteří o miminko pečovali, knihu života se vzkazy od zdravotníků, osobní údaje o miminku, jeho první obleček nebo hračku a podobně. Zmapování vlastní historie a lidí pro ně důležitých pomůže dětem minulost přijmout a vykročit sebevědomě a s láskou do dalších dní,“ vysvětlila Iva Říhová, spoluzakladatelka Nadačního fondu La Vida Loca.

Krajská nemocnice T. Bati se do projektu Život v kufříku zapojuje poprvé. „Vítáme každou aktivitu, která pomůže jakýmkoliv způsobem novorozeneckému oddělení, ať už narozeným dětem, jejich matkám, nebo personálu. V tomto případě se navíc jedná o děti, které mají ztížený „vstup“ do života, o to více si vážíme spolupráce s nadačním fondem La Vida Loca,“ uvedl primář Novorozeneckého oddělení Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Jozef Macko.

Společnost Hamé přispěla na projekt v krajské nemocnici 30 tisíc korun. Kromě kufříků dostalo novorozenecké oddělení také tiskárny s příslušenstvím. „Vzpomínky potřebujeme všichni, a pokud nám je nemůže zajistit biologická rodina, pomůže náš kufřík,“ doplnila marketingová ředitelka Hamé Lenka Vaněk.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz