Zlínská juniorka přivezla z derby bod za remízu

Včerejším dnem zahájili zlínští mladíci poslední sezonu v Juniorské lize. Hned v prvním kole se utkali s největším rivalem – Slováckem. Zápas hraný v Kunovicích bohužel branku nepřinesl, a proto si oba týmy body rozdělily.

Úvod zápasu se odehrával převážně mezi vápny obou mužstev a na první šanci si přítomní diváci museli počkat až do 20. minuty. V té se ocitli domácí, ale chybu v rozehrávce zlínských nepotrestali.

Další příležitost už měli zlínští, ale pěkný brejk a možnost samostatného úniku na brankáře Trmala překazilo špatné zpracování Slaměny. Za chvíli byl blízko ke skórování Zahradník, který si navedl míč na hranici pokutového území a jen těsně minul domácí bránu.

Na druhé straně se ocitl v podobné příležitosti Hellebrand, ale i on nedokázal překonat Šišku svou nedůraznou střelou. A na konci poločasu měli zlínští mladíci dvě nadějné příležitosti. V první se objevil po centru Gettler, hlavou mířil mimo. O pár chvil později si naběhl za obranu Štěpánek, ocitl se sám před Trmalem, ale ten jeho zakončení dokázal vytěsnit mimo brankovou konstrukci.

Druhý poločas začali aktivněji domácí, naštěstí pro zlínské bez žádné šance na skórování. Žlutomodří zahrozili až po rychlém protiútoku, kdy Gettler předložil míč Kopečnému na malé vápno, ale ten bohužel nedokázal včas zakončit.

V další příležitosti byl opět Kopečný, který tísněný na zadní tyči nedokázal usměrnit míč do poloprázdné Trmalovy brány. A poslední šanci na změnu skóre měli domácí, kteří po odraženém míči ze standardní situace nebezpečně zakončili, proti byl naštěstí připravený brankář Šiška a míč za svá záda nepustil.

Další zápas odehraje juniorka před domácími fanoušky. V neděli na zlínské Letné přivítá od 11h juniorku Jihlavy.

1. FC SLOVÁCKO U21 – FC FASTAV ZLÍN U21 0:0

ŽK: Tkáč – Bačo. Diváci: 80. Rozhodčí: Mrázek – Dohnálek, Batík.
1. FC Slovácko: Trmal – Olšanský, Hajnoš (46. Miklík), Tkáč, Řihák, Rezek, Hellebrand, Kohút, Krejčík (64. Šánek), Šimko, Kubala
FC Fastav Zlín: Šiška – Bačo, Kopečný, Tkadlec, Gettler (72. Červenka), Sklenář (61. Novák), Podio, Slaměna (77. Paták), Štěpánek, Zahradník, Venený.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient