Zlatý kahan zůstal v Baníku, devatenáctka porazila Karpaty Lvov

(Aktualizováno před )

Skvělého výsledku dosáhli dorostenci Baníku na silně obsazeném turnaji Zlatý kahan. Ve finále na ZŠ J. Šoupala v Porubě porazili Karpaty Lvov 2:1 a stali se celkovými vítězi turnaje! Bravo!

Nedělní finále bylo soubojem vítězů základních skupin „A“ a „B“. Ukrajinský tým Karpaty Lvov prokázal už v bojích ve skupině svou kvalitu. Zdolal slovenskou Senici i anglický West Bromwich Albion, body ztratil jen vinou remízy s Trenčínem. Také ve finálovém utkání se Lvov prezentoval jako silný soupeř. „Myslím si, že nejsilnější ze všech, na něž jsme v turnaji narazili, i když Karviná a Swansea byly také velice kvalitními protivníky,“ glosoval sílu soupeřů, s nimiž se Baník na turnaji poměřil, Roman West, trenér ostravského týmu U19.

Ve finálovém utkání šel jako první do vedení Baník. Centr Dominika Hasaly poslal do sítě Jakub Heller a bylo to 1:0. Jakub Heller byl po skončení turnaje vyhlášen nejlepším hráčem Baníku. Soupeř, který hrozil především velmi nebezpečnými protiútoky, vzápětí srovnal a ve druhém poločase ještě přidal na důrazu i kvalitě. Rozhodující gól ale vstřelil Baník. Po levé straně zatáhl míč Petr Bloksch, dal pod sebe do míst, kam nabíhal Martin Krakovčík, a ten překonal ukrajinského brankáře.

Mladí baníkovci měli v dalším průběhu utkání ještě několik velmi dobrých příležitostí, soupeř se dostal do velké šance v závěru, ale žádný gól už nepadl a triumf slaví domácí Baník!

„Je to výsledek, který předčil naše očekávání. Tím spíš, že jsme v žádném utkání neprohráli, jen s Karvinou jsme remizovali, přestože šancí jsme, myslím si, měli více,“ řekl trenér Roman West. „Finále bylo vyrovnané, šance jsme měli my i soupeř. My jsme byli ti šťastnější, ale za poctivost a píli, kterou kluci prokázali, si tuhle odměnu v podobě úspěchu na turnaji zaslouží,“ dodal trenér Baníku U19 Roman West.

FC Baník Ostrava – Karpaty Lvov 2:1

Baník U19: Czedron – Kulig, Blahuta, Hasala – Zálešák, Dziuba (70. Krakovčík), Nagy (70. Šafář), Kuběna (45. Urban) – Heller, Zajíček (60. Prybluda), Wojatschke (55. Bloksch). Trenéři West a Staš.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz