Zlato ze Šacung Cupu zůstalo doma

(Aktualizováno před )

Vítězem 57. ročníku turnaje Šacung Cup se stala domácí trojice Doubravy, Mrákavy a Stejskala, která ve finále přehrála sestavu z Čelákovic. Bronz brala další čelákovická sestava.

Díky termínové kolizi s některými dalšími akcemi se na osadním kurtu u Kaliště – Lensedel představilo pouhých šest trojic, které si v tropickém vedru nejprve zahrály systémem každý s každým. Poté dvě nejlepší sestavy putovaly rovnou do semifinále, zbylé pak o tuto metu bojovaly ve čtvrtfinále. V něm Karlovy Vary zdolaly pohodově třetí formaci Čelákovic (Zelba, Sekera, Sýkora) a v o něco vyrovnanějším průběhu se v oddílovém derby domácí áčko, ve skupině až čtvrté, popasovalo s béčkem (Kačírek, Flaks, Kupský).

“Naše trojka není spolu sehraná, k favoritům turnaje jsme nepatřili. Naší největší slabinou byl příjem. Když na nás nastoupil slušný servisman, tak nás rozebrali. Nebyli jsme schopni si útok pořádně připravit a bez toho se vyhrávat nedá,” vysvětlil důvody brzkého vyřazení LUKÁŠ FLAKS.

První semifinále nabídlo zajímavý mač, kde Karlovy Vary (Svoboda, J. a M. Medkové) sice v prvním setu utrpěly debakl, ale nakonec disponovaly dvojicí mečbolů. Ten druhý však skončil na Spilkově bloku a prvním finalistou se tak staly Čelákovice B. Čelákovické áčko pak ve druhém semifinále na domácí sestavu nemělo nárok. V zápase o bronz Karlovy Vary vzdorovaly Čelákovicím pouze v prvním setu, druhý už byl v jasné režii Čelákovic A.

“Po základní skupině, kterou jsme vyhráli, jsme určitě pomýšleli na finále. V semifinále jsme ale šli podruhé na první domácí trojku s Jirkou Doubravou a tam jsme už moc šancí nedostali. Mysleli jsme, že na něco vymyslíme, ale nepovedlo se. Ale s bronzem jsme spokojeni,” řekl nahrávač čelákovické trojice VOJTĚCH HOLAS.

Domácí trio nezačalo turnaj dobře, ale jeho forma gradovala a finále proti Čelákovicím B bylo jednoznačnou záležitostí vítěze v obou setech. Zatímco Čelákovice tak znovu berou “jen” stříbro, domácí hráči se mohli potěšit z vítězství – Mrákava poprvé, Doubrava popáté a Stejskal dokonce posedmé. K tomu vítěz bral i příjemnou osmnáctitisícovou prémii.

Nominace do All Stars turnaje neminula smečaře vítězné trojice JIŘÍHO DOUBRAVU. “Zpočátku naše výkony působily dost nesehraně. Měli jsme potíže sladit hlavně obranu a také nahrávka nebyla ideální. Přišlo mi, že soupeři ze všeho dělali body. Potřebovali jsme to všechno zkoordinovat. Chytili jsme se až v posledním zápase ve skupině, kde Čelákovice s Kubou Ftačníkem už měli jistý postup do semifinále a zápas odchodili. Což nám umožnilo doladit mezihru a vyzkoušet si některé herní varianty. V play-off sice ještě nějaké menší chyby byly, ale už to bylo kompaktní. Semifinále bylo skvělé a ve finále to bylo také bezchybné. Zejména od Petra Stejskala na nahrávce, který to mně a Kubovi rozděloval. Kuba dělal čisté body a navíc svým smečovaným servisem tlačil soupeře dozadu. Zkrátka všechno si to sedlo,” řekl.

I přes vítězství domácí trojice byla spokojenost ředitele turnaje VÁCLAVA KANÁSE jen částečná. “140 diváků není moc, ale vzhledem k letošnímu obsazení turnaje a tropickým teplotám to ještě není tak špatné. Náš turnaj je díky jednomu hřišti koncipován pro dvanáct sestav z extraligy a první ligy. Letos však došlo k nepříjemným kolizím s oslavou šedesátin Jirky Šmejkala na kempu v Chabařovicích a se soustředěním Vsetína a Košic před světovým pohárem klubů. K tomu osada Dashwood posunula svůj termín na náš. Takže díky kolizím jsme přišli o minimálně pět šest stabilních účastníků. Už jsme přemýšleli i o změně termínu, protože srpnové turnaje to díky návratům hráčů z dovolených a jejich zapojení do přípravy na ligu mají o hodně snazší. Na příští rok máme připraveno několik novinek, takže za sebe mohu slíbit určitě zajímavější turnaj, než ten letošní.”

Konečné pořadí turnaje:
1. SK Šacung Benešov 1947 A (Doubrava, Mrákava, Stejskal)
2. TJ Spartak Čelákovice B (Spilka, Flekač, Šafr)
3. TJ Spartak Čelákovice A (Ftačník, Kolenský, Holas)
4. SK Liapor Witte Karlovy Vary (Svoboda, J. a M. Medkové)

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz