Ve středu startuje na zlínské radnici prodej vánočních růží

(Aktualizováno před )

Zítra, tedy ve středu 5. prosince, si bude možné koupit na radnici vánoční růže v rámci charitativního projektu Vánoční hvězda. Prodej začne v 8:30 v místnosti 131, která se nachází v přízemí budovy na náměstí Míru.

Vánoční hvězda je letos pořádaná už po jednadvacáté. Smyslem projektu je získávat prostředky na léčbu onkologicky nemocných dětí. „Pro těžce nemocné děti se vánoční růže staly důležitým symbolem, protože jim pomáhají na jejich cestě za zdravím. Všem, kteří si charitativní květinu koupí, patří upřímné poděkování,“ vzkázala Zdenka Wasserbauerová, hlavní organizátorka akce.

Město Zlín podporuje projekt dlouhodobě a hned několika způsoby. Pomáhá s distribucí vánočních růží na prodejní místa, pro prodej uvolňuje místnost v prostorách radnice, nakupuje květiny a pomáhá s propagací celé akce. „Vážíme si toho, že můžeme být součástí tohoto projektu. Výtěžek pomáhá vracet dětem zdraví a usnadňuje jim i jejich rodinám návrat do běžného života. Velmi si také vážíme lidí, kteří za Vánoční hvězdou stojí. Za to, co dělají, jim patří naše úcta a velké díky,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

Letos získané prostředky budou využity na další zušlechťování a modernizaci dětského onko-hematologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci a na financování rekondičních pobytů pro léčené pacienty. Celá akce je pod záštitou prof. MUDr. Vladimíra Mihála, CSc., uznávané kapacity v léčbě těchto typů onemocnění.

Vánoční hvězda – středa 5. prosince:
– od 8:30 v místnosti 131 v přízemí zlínské radnice na náměstí Míru
– od 8:30 v budově krajského úřadu ve Zlíně
– v tento den bude probíhat rozvoz do zlínských škol, které o tuto akci projevily zájem

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz