Získá Slovácko po Spartě a Plzni i slavistický skalp?

(Aktualizováno před )

Po reprezentační pauze se znovu naplno rozjíždí klubové soutěže, ta česká nevyjímaje. V pátek se odehraje jeden zápas, v následující den další tři. Na tyto duely se v tomto článku zaměříme.

Olomouc – Opava (pá – 18:00) – Hanáci dokázali v minulém kole remizovat na Spartě. “Odvézt si bod ze Sparty byl pro nás úspěch. Zápas to byl rychlý, nahoru dolů, padlo šest branek. Chtěli jsme nějaké body „urvat“ a to se nám podařilo. Byli jsme za to šťastní,” uvedl olomoucký kouč Radoslav Látal.
Avšak i Opava má dobré vzpomínky na předešlý duel, protože doma si rozdělila body s mistrem ze Slavie. “Opava je nevyzpytatelný soupeř. Na jejich utkání se Slavií jsem se díval, hráli výborně, dokonce i v deseti hráčích byl jejich výkon kvalitní. Nečeká nás nic lehkého. Jestli si myslíme, že přijede Opava a bude to jednoduché, na to zapomeňme. Naší povinností je teď bodovat a o to je to těžší,” dodal Látal.

Liberec – Teplice (so – 16:30) – Oba týmy zatím prožívají špatnou sezonu. Liberec je sice na relativně pohodovém 11. místě, jenže má náskok na poslední Teplice jen tři body. Liberečtí fandové jsou jistě zvědaví, jak se povede nové posile ze Slavie Alexandru Balutovi. “Vybral jsem si Liberec, protože si myslím, že patří k lepším týmům z ligy. Minulý rok se dostal do skupiny o titul a Slavia s ním má vždy velké problémy. Je to pro mě velká výzva,” dodal nedávný rumunský reprezentant.

Mladá Boleslav – Příbram (so – 16:30) – Ruský kanonýr Nikolaj Komličenko nakonec v Mladé Boleslavi zůstal a v Příbrami tak musí vyhlásit pohotovost prvního stupně. Síla Mladé Boleslavi je tak velká (i díky Murisi Mešanovičovi), že si dovolila poslat kvalitního útočníka Tomáše Wágnera na hostování do Zlína…

Slavia – Slovácko (so – 19:00) – Jak už bylo naznačeno, Slavia nečekaně ztratila body v Opavě. A nyní se musí mít znovu na pozoru, protože do Edenu přijede Slovácko. Tento tým z Uherskohradišťska totiž dokázal v letošní sezoně vyhrát na Spartě i v Plzni… „Pokusíme se zopakovat úspěšné zápasy na půdě pražské Sparty a v Plzni. Základem bude dobrá obranná hra, neinkasovat branku a zvládnout hru na brejkové situace, což se nám v těch dvou zápasech podařilo na výbornou,“ podotýká obránce Slovácka Petr Reinberk.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz