Zima poprvé ukázala svou sílu, Česko pokryl led

(Aktualizováno před )

Nesjízdné silnice, zpoždění vlaků, bouračky či zlomené nohy. Tohle vše má na svědomí led, který pokryl většinu území České republiky. Největší problémy jsou v Olomouckém, Pardubickém a Jihomoravském kraji.

Na Olomoucku začaly problémy už včera odpoledne, když kraj zasáhly silné deště a silnice začaly okamžitě namrzat. Nejhorší situace je na Šumpersku, kde je vozovka číslo 35 z Mohelnice na Moravskou Třebovou ve stoupání neprůjezdná pro vozidla těžší než 3,5 tuny.

V Pardubickém kraji mají naopak hlavně problém na železnici. Kvůli zmrzlých trolejím mají lidé problém dostat se z Pardubic na všechny hlavní směry, tzn. na Prahu, Brno i Ostravu. Situaci komplikuje i vytrvalý dešť, kvůli čemuž se námraza z trolejí špatně odstraňuje.

V jihomoravském kraji U Kobylí na Břeclavsku došlo kvůli námraze ke srážce dvou vozidel. Jedno z aut začalo následně hořet. Lehce se při nehodě zranili tři lidé. České dráhy hlásí i dvouhodinové zpoždění vlaků.

Jiný problém mají na Liberecku. Zde museli hasiči na mnoha místech odstraňovat spadlé stromy, což způsobil kromě sněhu i silný vítr. Navíc v tomto kraji se pořád na silnicích ve vyšších polohách drží sníh.

Vysočina se celou noc potýkala s vydatným deštěm. Silnice jsou sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností. I přesto byla uzavřena jedna ze silnic třetí třídy mezi obcemi Police na Třebíčsku a Vysočany na Znojemsku, protože se tam nemohl kvůli vysoké námraze dostat ani sypač.

Podobná situace je i na Královéhradecku.

Celkově by se ale situace měla zlepšovat, během odpoledne totiž dojde k oteplení.

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz