Žena se snažila podplatit policisty. Poté začala divoká honička, podívejte se na video

(Aktualizováno před )

Ve středu, přibližně hodinu po půlnoci, kontrolovala policejní hlídka v osadě Břehyně u Doks 36letou řidičku osobního vozidla značky Škoda Suberb. Zaujala ji svou nápadně pomalou jízdou. Vypadalo to, že je buď pod vlivem alkoholu nebo drog a nebo, že má zdravotní problémy.

Žena na znamení policistů zastavila a spolupracovala s nimi do doby, než jí po pozitivním orientačním testu na drogy zakázali další jízdu. Nejprve začala s hlídkou vyjednávat o tom, zda by ten její problém nešel vyřešit jinak. Přitom ze sedačky pro spolujezdce sebrala hrst bankovek a snažila se je jednomu z policistů vnutit. Bankovky převážně v nominálních hodnotách 5 000 a 2 000 korun se válely volně nejen na sedačkách, ale i na podlaze vozidla.

Ve chvíli, kdy policista úplatek odmítl, šlápla na plyn a začala ujíždět na Mimoň a Mnichovo Hradiště. Překračovala nejvyšší dovolenou rychlost jak v obcích, tak mimo ně. Podle odhadů hlídky jela místy až dvousetkilometrovou rychlostí. Policisté ji pronásledovali až do Středočeského kraje, kde se k nim přidaly tamní hlídky.

Z Břehyně tak projela asi pětasedmdesátikilometrový úsek přes Kuřívody, Bílou Hlínu, Boseň, Kněžmost a Mladou Boleslav, odkud se po dálnici vrátila zpátky do Mnichova Hradiště. Zde ji policisté v Turnovské ulici donutili k zastavení zastavovacím pásem. Při jeho použití došlo jen k propíchnutí pneumatik superbu, řidička žádné zranění neutrpěla. Policisté ji následně vyslechli a zjistili, že už byla za řízení motorového vozidla pod vlivem drog trestaná, a že má v současné době řízení úředně zakázané.

Orientační test na drogy ukázal, že má v sobě amfetamin a metamfetamin. Odběr krve, který by upřesnil množství těchto látek v jejím těle, ale odmítla. Vzhledem k tomu, že jsme v jejím vozidle zajistili zřejmě i psychoaktivní látky, hrozí ji v případě potvrzení této skutečnosti laboratorními testy, trestní stíhání pro přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Nemine ji také trestní stíhání pro přečin podplácení, za které ji soud může poslat do vězení až na šest let.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz