Ze Vsetína poputuje čtvrt milionu korun na boj proti rakovině

(Aktualizováno před )

Celostátní sbírka Český den proti rakovině, která je známá jako Květinkový den, se letos uskutečnila 16. května. Jejími organizátory se na Vsetíně a v okolí staly členky Klubu ONKO – Duha Vsetín. Již 22. ročník sbírky si dal za úkol upozorňovat především na rizika rakoviny tlustého střeva. Podpořit boj proti této zákeřné chorobě mohl každý finančním příspěvkem, za nějž obdržel symbol sbírky – kvítek měsíčku lékařského. Na konto Ligy proti rakovině ze vsetínského okresu nakonec odešlo 251 627 korun.

Členkám ONKO – Duhy pomáhali se sbírkou i studenti středních škol a skauti. Během dne tak byly na Vsetíně, ale i v okolních městech a vesnicích, vidět skupinky lidí v zářivě žlutých tričkách, kterak diskutují s kolemjdoucími, rozdávají jim propagační materiály zaměřené na prevenci zmíněného zhoubného onemocnění a připínají jim na oděv kvítky měsíčku.

Zakoupením kvítku měsíčku lékařského mohl každý z nás pomoci Lize proti rakovině, která je pořadatelem sbírky, plnit její důležité poslání, a to šířit prevenci nádorových onemocnění, zlepšovat život onkologicky nemocných pacientů, pomáhat s financováním onkologických pracovišť a podpořit výzkum léčby rakoviny.

O oblíbenosti sbírky svědčí fakt, že obdobně jako loni zamířilo ze vsetínského okresu na konto Ligy proti rakovině přes čtvrt milionu korun. „Přesně to bylo 251 627 korun, na Vsetíně a v okolních obcích pak dohromady 161 273 korun,“ uvedla po sečtení částek ze sběrných vaků Anna Plášková z ONKO – Duhy.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz