Žďárské Plameny vyjely poprvé na led

(Aktualizováno před )

Čekání je u konce. Ačkoliv venku panují velká vedra, žďárští hokejisté začali polykat tréninkové dávky na ledě. Mají tak do pátku šanci osahat led, než vyjedou k prvnímu zápasu letošní sezony. Na ledě byli k vidění i nové tváře, které usilují o místo v kádru. Jistými posilami žďárského týmu jsou Marek Prokš a Tomáš Franek.

Na čerstvý led na Bouchalkách vyjelo dohromady 23 hráčů, mezi nimiž byli i členové širšího kádru. Tým však nebyl zcela kompletní, omluven byl například obránce Jakub Peslar nebo univerzál Peter Beneš či junioři, kteří se také budou prát o místo v sestavě. Novinku zaznamenali i brankáři, kteří si musejí od nové sezony zvykat na nové brankoviště, jenž je po vzoru NHL zúžené.

Na prvním tréninku se objevily i nové tváře, které posílí kádr Plamenů. Marek Prokš si již krátce před třemi lety angažmá ve Žďáře vyzkoušel. Tento útočník má zkušenosti z WSM ligy (dnes Chance liga), ve které odehrál přes 130 utkání a s Duklou Jihlava soutěž v sezoně 2015/2016 vyhrál. Loňskou sezonu odehrál v německém Schweinfurtu.

Tomáš Franek je čtyřiadvacetiletý hokejista, jenž si v roce 2012 zahrál na právě probíhajícím Memoriálu Ivana Hlinky. Svou kariéru nastartoval u třineckých Ocelářů, ale hostoval ve Frýdku-Místku se kterým postoupil do tehdejší WSM ligy, když nasbíral v průměru bod na zápas. V první lize naskočil do téměř stovky zápasů, zkušenosti nasbíral i v extralize. V dresu Ocelářů z Třince naskočil do třech zápasů.

ŠIRŠÍ KÁDR SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU:
Brankáři: Jiří Sláma, Jan Radosta, Tomáš Kulich.
Obránci: Aleš Koželuh, Jakub Peslar, Martin Pleva, Martin Lojek, Vojtěch Pražák, Petr Marek, Jakub Černohorský, Daniel Poizl, Jan Klodner, Josef Kolda, Peter Beneš.
Útočníci: Matias Mäki, Ondřej Stehlík, Lukáš Bureš, Martin Gregar, Marek Prokš, Tomáš Franek, Martin Kuřítko, Lukáš Jícha, Ondřej Kovářů, Lukáš Krupka, Martin Nagy, Jakub Konečný, Lukáš Gergel, Luboš Kunstmüller.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz