VIDEO: Zbytky drogové varny v Kyjově musí likvidovat speciální hasičská technika, výbušniny nechala policie explodovat na poli

Jako problém se ukázala likvidace zbytků varny drog v jihomomoravském Kyjově. Na místě dnes zasahuje čtyřicet policistů s pyrotechniky a padesát hasičů se speciální protichemickou výbavou. Likvidace nebezpečných látek zabere deset dni a vyjde na dva miliony korun. Desítky lidí v okolí bylo evakuováno.

Výbušniny pyrotechnici zlikvidovali v bezpečné vzdálenosti od města výbuchem.

Drogový gang rozprášila v Kyjově policie před dvěma lety. Specializoval se na výrobu pervitinu. Nejde přitom o první kyjovský úspěšný zásah. Vařiče pervitinu policisté v tomto jihomoravském městečku odhalila už před sedmi lety. Na jeho místo ale v podstatě ihned nastoupila konkurence.

V nedávné době podobnou varnu pervitinu zajistila policie také na seberu Moravy v rámci akce Shadow. Ta nesla název podle toho, jak protidrogová jednotka sledovala podezřelého. Ten nedůvěřoval technice a telefonům, se svými kontakty se proto setkával osobně. Policisté na něj byli nalepení jako stín.

Severomoravský případ byl výjmečný i tím, že jednou z obviněných byla více než sedmdesátiletá důchodkyně, která pomáhala při vyloupávání tablet z běžně dostupných léků, které se pak k výrobě pervitinu používaly.

Diskuze

Scroll to Top
Tvorba webových stránek: Webklient