Zásadní křižovatka ve Žďáru nad Sázavou se konečně dočká úpravy. Realizace si žádá omezení provozu

(Aktualizováno před )

Žďár se již brzy dočká dalšího zlepšení v oblasti dopravy. Do poloviny října dojde k úpravě křižovatky mezi ulicemi Neumannova a Novoměstská. V současné křižovatce přibudou dva nové odbočovací pruhy a přechod ke hřbitovu. Omezení dopravy se dotýká řidičů od 13. srpna do 10. října.

„Úprava křižovatky zásadně zvýší prostupnost ve směru z Neumannovy ulice na Nové Město na Moravě i ke Conventu, stejně tak i z Novoměstské ulice do Neumannovy,“ popisuje Zdeněk Navrátil, starosta města.

Výjezd a vjezd do ulice Neumannova bude v místě stavby po celou dobu rekonstrukce uzavřen. Objízdná trasa z důvodu přeložky inženýrských sítí vede přes obchvat. Autobusové linky MHD budou odkloněny (podrobnosti níže). Autům do 3,5 tuny s povolením vjezdu pro dopravní obsluhu bude průjezd umožněn. Majitelům garáží se doporučuje jet přes spodní část ulice Neumannova, touto cestou budou přístupny všechny řady garáží. Průjezd ulicí Novoměstská bude zachován, dojde k částečné regulaci za pomoci přenosných semaforů.

U autobusové linky číslo 3 je zrušená zastávky Neumannova (náhradní Havlíčkovo náměstí) i Novoměstská (zastávka linkových spojů Convent), u linky číslo 4 se ruší zastávky Neumannova (Studentská), stejně tak u linky číslo 6. Linka číslo 8 má zrušené zastávky Neumannova, Novoměstská a Jamborova (náhradní Havlíčkovo náměstí a Horní). U autobusové linky číslo 5 dojde ke zpracování objížďkového jízdního řádu, objízdná trasa povede přes náměstí republiky.

Podrobnosti o průběhu stavby najdete pravidelně aktualizované na webu města.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz