Žáky v píseckých školách vystřídali řemeslníci

(Aktualizováno před )

O pár dní delší prázdniny si kvůli stavebním úpravám užívají žáci ZŠ Svobodná a ZŠ Tomáše Šobra. Stávající objekty Svobodné budou zatepleny a v nové přístavbě vzniknou další učebny. Investiční akci nazvanou „Snížení energetické náročnosti 1. a 2. stupně ZŠ Svobodná Písek a Přístavba učeben technik a řemeslných praktik k budově 1. stupně ZŠ“ provádí firma Kočí, a. s. za 48,8 milionu korun.

„Akce jsou v souladu se Strategickým plánem rozvoje města Písek a podporují rozvoj technického vzdělávání. Významnou část nákladů pokryje dotace z Evropské unie a ze státního rozpočtu,“ říká starostka města Eva Vanžurová.

Původní fasádní konstrukce budov školy bude demontována a nahrazena novou. Energetickou náročnost objektů sníží vedle celkového zateplení a nových oken i dveří také instalace moderní větrací technologie s rekuperací odpadového tepla.

„Druhým projektem, který se zde v létě bude realizovat, je přístavba odborných učeben technik a řemeslných praktik. Půjde o dva objekty, z nichž jeden bude navazovat ve tvaru do “L” k budově prvního stupně. Ve druhém, samostatně stojícím, by podle projektové dokumentace měla vzniknout cvičná kovárna a kamenictví. Dokončení stavby se předpokládá v průběhu příštího roku,“ informuje Andrea Klimešová z odboru školství a kultury.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz