Litoměřické varhanní léto se těší rekordnímu zájmu

(Aktualizováno před )

Velikému zájmu se těšilo včerejší zahájení již osmadvacátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Litoměřické varhanní léto. Katedrálu sv. Štěpána svou návštěvou poctil houslový virtuóz Jaroslav Svěcený společně s varhanicí Michaelou Káčerkovou. Hudebnímu zážitku předcházelo úvodní slovo starosty města Ladislava Chlupáče a probošta Katedrální kapituly u sv. Štěpána Jiřího Hladíka.

Zahajovací koncert si nenechalo ujít 375 diváků. „Jde o nejvyšší zájem, jaký jsme kdy na Litoměřickém varhanním létě zaznamenali,“ potvrdila Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice, jež akci pořádají.

Posluchače v rámci festivalu čekají ještě tři další koncerty vždy od 19 hodin, těšit se mohou na české i zahraniční umělce. Druhý z nich se uskuteční 11. července v podání Baroque music tria ve složení varhaníka Tomáše Thona, hobojisty Dušana Foltýna a Pavla Hromádky hrajícího na trubku. Po třetí se katedrála rozezní půvabným zvukem „královského“ nástroje 22. srpna. Diváci se mohou těšit na varhanní recitál Jamese Davida Christie z USA. Festival zakončí 12. září čeští varhaníci Václav Vála a Martina Kolářová, jejichž koncert bude spojený s povídáním o zajímavostech ze světa varhan.

Převzato ODTUD

- reklama -

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz