Zábřežští pacienti mají nová polohovací lůžka

(Aktualizováno před )

O poznání větší pohodlí pro pacienty i snadnější manipulaci pro ošetřující personál představují nová elektrická polohovací lůžka zakoupená na oddělení následné péče v Zábřehu. Šumperská nemocnice je pořídila pro všechny tamní pacienty. Investice do třiadvaceti nových lůžek přišla na více než jeden milión korun.

„Nová lůžka znamenají zvýšení komfortu, pohodlí a hlavně bezpečí jak pro pacienty, tak pro ošetřovatelský personál. Jsou lehce ovladatelná pro sestry i pacienty. Elektricky polohovatelné lůžko umožňuje nastavit jednotlivé části lůžka, včetně výšky. To je velkým přínosem nejen pro ošetřovatelský personál, ale i pro pacienty, jelikož si mohou nastavit výšku lůžka dle svých aktuálních potřeb. Větší bezpečí přinesou také průběžné dvoudílné postranice, které ochrání pacienta před případným pádem z lůžka,“ vysvětluje hlavní sestra Nemocnice Šumperk Bc. Monika Žaitliková s tím, že pro dlouhodobě hospitalizované pacienty je kvalitní nemocniční lůžko naprostou nezbytností.

Bývalá zábřežská porodnice je detašovaným pracovištěm ošetřovatelského úseku šumperské nemocnice. Také tam se lékaři a sestry starají o pacienty po proběhlém akutním onemocnění, úrazu či operaci, jejichž stav je sice stabilizovaný, ale vyžaduje ještě doléčení a ošetřovatelskou péči. „Oddělení se soustředí zejména na pacienty se ztrátou soběstačnosti, zhoršením mobility, poruchami výživy a hydratací, pacienty s chronickými ranami vyžadujícími pravidelnou ošetřovatelskou péči, kterou nelze zrealizovat v domácích podmínkách,“ dodává hlavní sestra tím, že pořízení nových třiadvaceti lůžek posune kvalitu poskytovaných služeb tamním pacientům zase o něco výše.

Nemocnice Šumperk je soukromým zdravotnickým zařízením. Jejím majitelem je od dubna 2015 lékař Martin Polach, který do rozvoje nemocnice investoval už stovky miliónů korun. Historicky největší investicí byla stavba nového Pavilonu R, která přišla na více než 160 miliónů korun. Nemocnice v posledních třech letech také zrekonstruovala například plicní, ortopedické, chirurgické a částečně dětské oddělení. Pro lékaře vybudovala nový superaseptický operační sál za více než sedmáct miliónů korun. Také zrekonstruovala porodní sál, rehabilitační bazén nebo kožní ambulance společně se zákrokovým sálem. Ve spolupráci s městem otevřela také nové oddělení se sociálními lůžky. Loni zateplila Pavilon B a letos plánuje zateplení dalšího pavilonu. Jednou z největších plánovaných investic je také rekonstrukce starého chirurgického pavilonu.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz