Wimbledon přál českým barvám, ve 3. kole budeme mít pět zástupců

(Aktualizováno před )

Po Karolíně Plíškové a Lucii Šafářové zvládly v ženské dvouhře své zápasy i Kateřina Siniaková s Barborou Strýcovou a též postupují do třetího kola. Tam se představí i jediný český zástupce v mužské dvouhře Jiří Veselý.

Siniaková zvládla nelehký souboj s Tunisankou Ons Džabúrovou, kterou porazila 5:7, 6:4 a 9:7. Ve třetím setu to přitom vypadalo se Sinikovou velmi špatně, protože soupeřka měla za stavu 5:3 mečbol, naše hráčka však zabojovala a po dvou a půl hodinách se mohla radovat z výhry. Nyní bude Siniakovou čekat Italka Camila Giorgiová.

Naopak docela lehce postoupila do 3. kola Barbora Strýcová, která Ukrajinku Curenkovou přehrála 6:1 a 6:4. Zítra jí bude čekat německá hráčka Julie Görgesová. „Umí zahrát super, ale taky nic moc. Musím vyčkávat na šanci, pokud nějakou dostanu. Budu se snažit hrát pestře, aby neměla moc rytmus, protože to má moc ráda,“ plánovala Strýcová.

V dobré formě je v posledních dvou týdnech Jiří Veselý. I on postoupil do třetího kola, když se mu povedlo zdolat Diega Schwartzmana z Argentiny 6:3, 6:4 a 7:6. Český tenista se mohl v prvních dvou setech spolehnout především na servis. Ve třetí sadě na něj trochu padly nervy, ale i tak byl schopen zápas dotáhnout do vítězného konce. Teď se střetne s Italem Fogninim.

Dařilo se i našim zástupkyním ve čtyřhře, které nejsou bez šancí na celkové vítězství.

Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou zdolaly v prvním kole šestnácté nasazené Ukrajinku Ljudmylu Kičenokovou a Allu Kudrjavcevovou z Ruska 7:6 a 7:5.

První kolo čtyřhry zvládly i turnajové dvojky Andrea Sestini Hlaváčková s Barborou Strýcovou, které vyhrály 4:6, 6:1 a 6:4 nad Slovinkou Polonou Hercogovou a Bernardou Peraovou z USA.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz