Výtržník, který ukradl auto v Zábřehu, skončil ve vazbě

(Aktualizováno před )

Pobytem v policejní cele a obviněním ze spáchání přečinu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání skončila v pondělí 2. července nad ránem touha 43letého muže po projížďce ulicemi Zábřehu.

Z dosavadního šetření vyplynulo, že měl muž nejprve okolo třetí hodiny ráno násilně vniknout do vozidla Škoda Pick-up zaparkovaného na ulici 28. října. Po poškození spínací skříně a neúspěšném pokusu o nastartování vozidla, si odnesl alespoň hever. Z místa měl pak pokračovat směrem k areálu uhelných skladů, ve kterém si měl k vyjížďce vyhlédnout odemčenou multikáru. Ani s touto se mu však přes veškerou snahu nepodařilo odjet. Úspěšnější byl až po nastoupení do neuzamčeného kolového rypadla značky K 406 Warynski, které pomocí klíče ponechaného v zapalování nastartoval. Se strojem pak z areálu vyjel uzavřenou a uzamčenou vjezdovou bránou. Jeho jízda skončila až na ulici Spojovací, kde byl zastaven a kontrolován hlídkou Městské policie Zábřeh. Na nestandardní průjezd pracovního stroje bránou strážníky upozornil občan, kterého probudil hluk připomínající mačkání plechů.

Muž se ke svému protiprávnímu jednání doznal. Přivolaným policistům se snažil vysvětlit, že se chtěl jen projet po Zábřehu. Žádné z vozidel údajně neměl v úmyslu odcizit. Za volantem navíc neměl co dělat. Za jeho předchozí trestnou činnost mu byl totiž rozsudkem Okresního soudu v Šumperku uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do června roku 2026.

Přesná výše škody, kterou pachatel svým jednáním způsobil, je předmětem dalšího šetření. Obviněný je stíhán vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz