Vyšla nová kniha o historii Bohumína, obsahuje unikátní fotografie

(Aktualizováno před )

Pohledy do minulosti města. Takový je podtitul nové knížky, která vyšla ve společné edici města Bohumín a Muzea Těšínska v roce 100. výročí vzniku Československé republiky. Publikace přináší mimo jiné unikátní a dosud nikde nepublikované dobové fotografie.

Nová knížka čtivě představuje bohatou historii Bohumína od počátku jeho osídlení zhruba do poloviny 20. století. Tematicky strukturovaná brožura vychází z konceptu stejnojmenné stálé expozice k dějinám města, která se nachází v městském muzeu ve společenském domě Pod Zeleným dubem ve Starém Bohumíně.

Stručné texty ve zkratce přibližují nejstarší dějiny lokality z pohledu archeologie, také sledují vývoj školství, dopravy nebo spolkové činnosti na Bohumínsku. Nechybí kapitola věnovaná válečným konfliktům. „Do knihy jsme zařadili celou řadu pohlednic a fotografií, které se dočkaly publikace vůbec poprvé. Exkluzivní materiál jsme získali z mnoha zdrojů, ať už šlo o muzea v Česku i v Polsku, archivy nebo soukromé sběratele,“ uvedl spoluautor publikace David Pindur z Muzea Těšínska.

Knížku „Bohumín – Pohledy do minulosti města“ (98 stran) zakoupíte například v radničním infocentru a taky v infocentrech Penzion ve věži a Pod Zeleným dubem.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz