Vychytralý zloděj okradl manželský pár

(Aktualizováno před )

Krádež, která měla rychlý spád. Právě tak by se dala popsat nepříjemná událost, kterou zažili manželé při návštěvě našeho regionu. Uplynulou sobotu zastavili se svým vozidlem nedaleko památky Tři Grácie. Chtěli pouze provětrat auto, a tak otevřeli přední i zadní dveře. Když se od vozidla vzdálili, viděli, že jim někdo bere ze zadních sedadel osobní věci. Jakmile zloděj zjistil, že je odhalen, okamžitě nasedl do poblíž stojícího vozidla, kde čekali další společníci.

Okradení manželé se za zloději vydali, ale auto jim zmizelo z dohledu. Naštěstí celou věc nahlásili telefonicky na policii. Popsali, co se jim stalo, a upřesnili popis vozidla. Rozjela se pátrací akce, která měla úspěšný konec. Netrvalo dlouho a policistům se osádku tří mužů podařilo zastavit v Mikulově.

Následně se cizincům, ve věku od padesáti do šestašedesáti let, začali věnovat kriminalisté. Provedli řadu úkonů, mezi které samozřejmě patřila prohlídka vozidla. Kromě odcizených věcí našli policisté i rušící zařízení signálu dálkového ovládání vozidel. Právě tato pomůcka slouží k snadnému vniknutí do zaparkovaných aut. Pokud řidič uzamkne vozidlo pomocí dálkového ovládání, může být rušičkou uzamčení přerušeno.

Policisté zahájili trestní stíhání a trojici obvinili pro přečin krádeže. Vzhledem k tomu, že se v peněžence nacházely platební karty, rozšířilo se obvinění také na trestný čin neoprávněné opatření platebního prostředku. Z uvedeného případu jasně plyne ponaučení pro všechny řidiče. Je patrné, že se zloději snaží do vozidel dostat co nejrychleji a k tomu využívají různé způsoby. Jakmile použijí rušící zařízení signálu dálkového ovládání, zůstane auto nezajištěné. Proto chceme upozornit řidiče, aby při dálkovém uzamčení raději ještě zkontrolovali vozidlo fyzicky.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz