Vsetínští hokejisté testují svou výkonnost ve frýdecké sportovní ambulanci

(Aktualizováno před )

Hokejisté, fotbalisté, plavci, lyžaři, cyklisté, atleti i tanečníci, kteří potřebují vystavit lékařský posudek pro sportovní činnost, navštěvují ambulanci tělovýchovného lékařství ve frýdecko-místecké nemocnici. S blížícím se začátkem školního roku a novou sezónou jich opět přibude.

Povinnost absolvovat jednou ročně lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti sportovce se týká zejména výkonnostních a vrcholových sportovců, u kterých to stanoví vyhláška. Služeb tělovýchovné ambulance kromě individuálních sportovců využívají zejména sportovní kluby. Mezi ně patří Hokejový klub Vsetín.

„Poprvé jsme služby tělovýchovné ambulance v nemocnici využili v loňském roce, na doporučení manažera frýdecko-místeckého hokejového klubu,“ řekl Daniel Tobola, jednatel a výkonný manažer VHK Robe Vsetín. „Od roku 2017 absolvovalo povinnou každoroční lékařskou prohlídku kolem 50 našich hráčů. Výsledky vyšetření tělovýchovným lékařem nám slouží nejen jako prevence dobrého zdraví hráče, ale zároveň je to určité zrcadlo toho, jak je hráč fyzicky na hokejovou sezónu připraven. Hráči se z prohlídky vracejí spokojení, jedinou nevýhodou pro nás je vzdálenost,“ dodal jednatel vsetínského hokejového klubu.

Ambulance tělovýchovného lékařství ve frýdecko-místecké nemocnici je od roku 2016 držitelem akreditace I. stupně pro Tělovýchovné lékařství, udělené Ministerstvem zdravotnictví. Kromě preventivních programů a péče o výkonnostní a vrcholové sportovce, u kterých vyhláška stanoví povinnou lékařskou prohlídku pro posouzení zdravotní způsobilosti sportovce, se tělovýchovná ambulance zaměřuje také na sportující děti a mládež.

Ročně její lékaři vyšetří a vystaví zdravotní posudky více než jednomu tisíci sportovců. Mezi ně patří například fotbalisté z MFK Frýdek-Místek, členové Taekwondo ITF Frýdek-Místek, Plavecký oddíl Frýdek-Místek, házenkáři Sportovního klubu policie Frýdek-Místek, basketbalisté NH Ostrava, Hokejový klub Vsetín, členové oddílů bojových sportů a další.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz