Vsetínské florbalistky jsou ve čtvrtfinále play off první ligy

V prvním osmifinálovém souboji Vsetín na domácí půdě Vysoké Mýto porazil 4:0. Oba týmy začaly zápas opatrně. Valašky se však brzy osmělily a postupně se do třech výhodných střeleckých pozic dostala Goláňová. Ve čtrnácté minutě Urbášková nastřelila tyčku. První branku ale dala až o dvě minuty později Maštalířová. Také ve druhém dějství byli domácí iniciativnější a v pětatřicáté minutě po nepřesné rozehrávce Zahradníkové našla Maštalířová Seevaldovou a bylo to 2:0. Ve třetí třetině vsetínský tým dalšími dvěma góly ještě umocnil svoje první vítězství v sérii. Čisté konto vychytala Kateřina Šimková.

,,Pro většinu našich hráček to byl první duel v seniorském play off. Proto byla zpočátku vidět na družstvu nervozita. Hráli jsme však dobře v obraně a dokázali jsme trestat chyby soupeřek,“ našel podstatu první výhry v sérii domácí kouč Michal Kvapil.

Ve druhém osmifinále Vsetín ve Vysokém Mýtě zvítězil 6:2. Souboj na východočeské palubovce byl dlouho vyrovnaný. Ještě v polovině devětatřicáté minuty to bylo 2:2. Potom už se v koncovce prosazovali pouze hosté.

,,Podali jsme soustředěný výkon. Družstvo od začátku do konce střetnutí plnilo taktické pokyny. Hodně nám také pomohli naši fanoušci, kteří s námi do Vysokého Mýta cestovali,“ děkoval svým svěřenkyním i florbalovým příznivcům asistent vsetínského trenéra Patrik Seevald.

Výsledky osmifinále play off (na 2 výhry):

1. ZÁPAS: VSETÍN – VYSOKÉ MÝTO 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky Vsetína: Maštalířová 2, Seevaldová, Goláňová.

2. ZÁPAS: VYSOKÉ MÝTO – VSETÍN 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)
Branky Vsetína: Seevaldová, Marečková, Goláňová, Martinková, Maštalířová, Mikšíková.

Sestava: Šimková, Ištvánková – Barbora Hnátková, Maštalířová, Goláňová, Zahálková, Marečková, Martinková, Halaštová, Jakubkovičová, Mikšíková, Jašková, Dědková, Šobáňová, Seevaldová, Urbášková, Sedláčková, Gajdošová, Strnadová.