Všechny tři české oštěpařky se představí ve finále světového šampionátu

(Aktualizováno před )

Čeští atleti na probíhajícím světovém šampionátu v katarském Dauha popravdě zatím nepřipravili fanouškům mnoho příjemných chvil. Ale to by se mohlo zítra změnit. Všechny tři české oštěpařky Bára Špotáková, Nikola Ogrodníková a Iva Šedivá zvládly kvalifikaci a v úterý je čeká finále.

Nejlepší výkon předvedla Špotáková – 62,15 m. “Žádné velké nadšení není, doufám, že to ve finále bude lepší,” přiznala Špotáková. “Pořád pokašlávám, moc mi to tu nesedí. Nemá to s atletikou, kterou známe, nic společného,” řekla na adresu MS v Kataru.

O metr horší výkon (61,17 m) předvedla Ogrodníková. “Není jasné, že když člověk hází 67 metrů, že to předvede v kvalifikaci. To je úplně jiná soutěž než klasická Diamantová liga. Tři pokusy a docela vysoký limit, co jsme měly, je docela omezující pro psychiku,” hodnotila Ogrodníková.

Jako poslední dvanáctá se do finále dostala Šedivá (60, 90 m), která si velmi pochvalovala podporu od své zkušené kolegyně. „Myslela jsem si, že se budeme soustředit na sebe, ale Barča mě podporovala, pořád mi fandila. Když jsem šla na druhý pokus, tak jsem byla taková roztěkaná, protože ten první mi nevyšel a Bára říkala, ať se uklidním, že už jsem to házela tolikrát, že je zbytečné se stresovat. Hodně mi pomáhala,“ usmívala se Šedivá.

Finále se koná zítra ve 20:20.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz