Vrchní soud potvrdil Krejčířovi patnáctiletý trest

(Aktualizováno před )

Pražský vrchní soud dnes zamítl odvolání Radovana Krejčíře a zároveň potvrdil patnáctiletý trest v souvislosti s půlmiliardovým daňovým únikem, podvody, zpronevěrou a dalšími činy, kterých se měl dopustit na území České republiky.

Krejčířovo odvolání probíhá za jeho nepřítomnosti, protože je v současné době ve vězení v Jihoafrické republice, kde si odpykává trest za obchodování s drogami a pokusu o vraždu.

Krejčířova obhájkyně proto požaduje, aby odvolání bylo projednáno znovu, tentokrát za jeho přítomnosti. Tato situace může teoreticky nastat, protože jihoafrický soud nedávno nepravomocně rozhodl, že Radovan Krejčíř může být vydán do České republiky. Pokud by se tak stalo, má právo odsouzený požadovat, aby české soudy jeho případy znovu projednávaly, tentokrát v jeho přítomnosti.

Radovan Krejčíř uprchl z České republiky v roce 2005, podařilo se mu uniknout během policejní domovní prohlídky jeho rozlehlé vily. Ale i v jeho nepřítomnosti byl Krejčíř odsouzen k celkovému souhrnu patnácti let za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a také za daňový únik firmy M5. Dále se odsouzení týká případu tunelování firmy Čepro a přípravy vraždy celníka.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz