Volejbalisté se pokusí dostat mezi elitu. Ženám jen těsně unikla Liga mistrů

(Aktualizováno před )

Po úspěchu v Evropské lize, kde čeští volejbalisté skončili na druhém místě, se v tomto týdnu pokusí náš tým o další posun ke světové elitě.

V Portugalsku, kde se koná kvalifikace o Ligu mistrů, se v rámci skupiny B střetnou naši odbíjenkáři s Kubou a Chile. V “áčku” zabojují o Ligu mistrů právě Portugalci spolu s Estonskem a Kazachstánem. Z každé skupiny postoupí do semifinále dva týmy, o postupujícím do Ligy národů se pak rozhodne v následném finále.

První zápas čeká naše volejbalisty ve středu, kdy se střetnou s Kubou, hned druhý den je čeká Chile. Předpokládá se, že do semifinále by měli postoupit naši reprezentanti s Kubánci.

Zatímco s jihoamerickým týmem se naši ještě nestřetli, s Kubánci máme na kontě od vzniku samostatného státu tři porážky a jednu výhru. Tu čeští volejbalisté zaznamenali v roce 2016 v rámci druhé divize Světové ligy, vyhráli jsme těsně 3:2 na sety.

To našim ženám kvalifikace o Ligů mistrů unikla jen těsně. V semifinále Evropské ligy naše volejbalistky prohrály s Maďarkami jednoznačně 0:3. Trochu si spravily chuť následným vítězstvím nad Finskem 3:1 v souboji o třetí místo. “Máme radost z bronzových medailí, což podtrhuje naše bilance na zápasy 7:1. Musím holky pochválit za bojovnost, která je vynesla až do Final Four. Prohra s Maďarskem mě trochu mrzí,” řekl trenér českého týmu Zdeněk Pommer.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz