Vlašimský sportovní areál prochází řadou úprav

(Aktualizováno před )

Již nějaký čas probíhají povrchové úpravy na hřišti s umělým povrchem v Kollárově ulici. Obyvatelé Vlašimi měli obavy, že by volně přístupné hřiště zaniklo a děti by ho nemohly využívat.
Hřiště však zůstane zachováno, respektive bude upraveno na dvě menší, dostane nový umělý trávník a bude i nadále mimo tréninky mládeže volně přístupné dětem.

Část hřiště bude využita pro parkovací místa, a to zejména z důvodu nutnosti vytvoření parkovacího stání pro autobus hostujícího mužstva, rozhodčí, delegáty apod. Fotbalový klub Vlašimi hraje 2. nejvyšší ligu a tudíž musí splňovat určité podmínky účasti v této soutěži. Mezi ně patří samozřejmě bezpečnost hráčů a dalších účastníků utkání, a proto musí autobus parkovat blízko šaten, aby nemohlo dojít ke kontaktu s fanoušky. Dosud musela hostující mužstva parkovat v Zahradní ulici a poté procházet přes areál.

Další nutnou úpravou tohoto prostoru je vybudování chodníku jako nového průchodu areálem. Lidé z části Vorliny za hřištěm již nebudou jako dosud procházet skrz stadion, který tak bude mimo utkání uzavřen, ale právě po tomto novém chodníku. To usnadní práci klubu i městské policii. Do této chvíle se zde totiž často scházely skupinky lidí, z nichž některé v areálu a na tribunách dělaly nepořádek (odpadky, injekční stříkačky, exkrementy, apod.) i škody na majetku.

Město investovalo do sportovišť a dětských hřišť v posledních letech milióny korun, podporuje MěDDM s desítkami sportovních kroužků, podporuje vlašimské sportovní kluby a má v plánu vytvářet další vhodné prostory i pro rekreační sportování. Stejně tak město investuje velké peníze i do oprav.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz