Vlak naprosto zdemoloval auto, žena jako zázrakem přežila

(Aktualizováno před )

Dnes ráno došlo na železničním přejezdu u Nučic na Praze-západ ke střetu vlaku s osobním autem. Vozidlo bylo značně zdemolované, přesto řidička vyvázla jen se zlomenou rukou.

Osmatřicetiletá řidička osobního vozidla vjela na železniční přejezd ve chvíli, kdy už svítily světla výstražného zařízení. Vlak narazil do právé části auta a pak ho tlačil asi 100 metrů.
“Žena utrpěla zlomeninu ruky. Záchranáři ji po ošetření transportovali do nemocnice,” sdělila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn.

Narozdíl od dnešní nehody, včera jiný člověk pod koly vlaku umíral. Neštěstí se stalo na plzeňském nádraží, kde zhruba padesátiletý muž nastupoval do vlakové soupravy a upadl mezi hranu nástupiště a vlak. „Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Lékař konstatoval smrt,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha. Podle vyšetřování šlo o nešťastnou náhodu. Paradoxně šlo o vlakvedoucího v civilu.

To však nebylo jediné úmrtí na kolejích v tomto týdnu. V pondělí se na přejezdu v Jincích na Příbramsku střetl vlak s osobním autem. Vozidlo se převrátilo na střechu, hasiči vytáhli zaklíněného řidiče. Zachránáři i přes okamžitou pomoc však muži už nedokázali pomoci.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz