Vítkovice vstupují do závěrečné přípravy. Shánějí zkušeného obránce

(Aktualizováno před )

Další extraligový tým, který zahájil přípravu na ledě, jsou Vítkovice. Za 14 dní je čeká první přátelský zápas.

Do přípravy vstupuje ostravský tým i s posilami Janem Schleissem z Plzně a Erikem de la Rosem, který přichází z Jihlavy. Naopak už jim budou chybět tito hráči: Karol Sloboda (Banská Bystrica), Milan Bartovič (Liberec), Petr Kolouch (Olomouc), Marek Kalus (Znojmo, EBEL), Vojtěch Tomi (Poruba) a Lukáš Klok (Slovan Bratislava).

Vítkovice dají možnost dostat se do týmu i několika dorostencům. “Počínaje tímto týdnem jsou u nás na zkoušku dva až tři mladí obránci a intenzivně se pracuje na příchodu jednoho zkušenějšího obránce. Je to stále v jednání a teď jsme ve finální fázi,” uvedl Petr.

Prvních 14 dní budou hráči Vítkovic trénovat na vlastním ledě a pak teprve je čeká přípravný zápas. Ten se uskuteční 31. 7. venku s Havířovem. Doma se svým fanouškům představí 7. srpna, od 17 hodin budou hostit Slovan Bratislava z ruské KHL. „Zápasů máme v létě poměrně dost, ale máme taky široký kádr a vzhledem ke spolupráci s Porubou budeme některé naše hráče širšího kádru využívat v rámci přípravy i tam,” říká hlavní trenér Jakub Petr.
Vítkovice čeká po delší pauze hokejový turnaj pod názvem Tatranský pohár. “Do každého zápasu půjdeme s trochu jiným záměrem. Samozřejmě vždy chcete vyhrát, ale příprava je především o tom, správně si vše ozkoušet a vyladit na sezonu,” dodává kouč Petr.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz