Vítkovice poskočily v žebříčku hokejových klubů Evropy na 35. místo

(Aktualizováno před )

Tradiční žebříček TOP 250 evropských hokejových klubů ovládl letos SKA Petrohrad. Nejlepším českým celkem je mistrovská Kometa na 6. místě. Vítkovice poskočily o slušných 29 pozic.

Žebříček nejlepších 250 evropských hokejových klubů sestavuje tradičně franouczský server passionhockey.com. Jeho redaktoři hodnotí kluby podle bodového systému, který bere v úvahu výsledky ze základní části, z play off, z pohárových soutěží včetně Ligy mistrů. Bodový zisk samozřejmě ovlivňuje i koeficient kvality jednotlivých lig.

Absolutní vrchol pořadí obsadily týmy z Ruska, Švédska a Finska. První je SKA Petrohrad, který se na špici umístil i loni. Druhé místo obsadilo švédské Växjö, pomyslný bronz získala CSKA Moskva. Nejlepší český celek Kometa Brno, obsadil šestou pozici. Vítěz základní části Tipsport Extraligy z Plzně skončil 12.

Vítkovice se díky čtvrtému místu v základní části posunuly na výbornou 35. pozici, což oproti loňsku znamená posun o 29 míst. Až za ostravským klubem skončily kolosy, jakými jsou například Linköping, Spartak Moskva, Davos, či Adler Mannheim nebo Servette Ženeva.

PATNÁCT NEJLEPŠÍCH KLUBŮ V EVROPĚ
1. Petrohrad (Rusko), 0
2. Växjö (Švédsko) +11
3. CSKA Moskva (Rusko), 0
4. Kazaň (Rusko), +8
5. Kärpät Oulu (Finsko), +46
6. HC Kometa Brno (Česko), +13
7. Djurgården (Švédsko), +50
8. Bern (Švýcarsko), -3
9. EHC Mnichov (Německo), +6
10. Tappara Tampere (Finsko), -4
11. Jokerit Helsinki (Finsko), +28
12. HC Škoda Plzeň (Česko), +43
13. HC Oceláři Třinec (Česko), +17
14. Skellefteå (Švédsko), +9
15. Čeljabinsk (Rusko), +14

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz