Vítězná série pražských fotbalistů skončila v posledním kole na hřišti Českého Brodu

(Aktualizováno před )

V posledním kole měli fotbalisté FK Motorlet Praha před sebou těžkého soupeře – Český Brod. Neprohráli devět zápasů v řadě a toužili po odvetě za podzimní porážku po penaltovém rozstřelu. To se však nepovedlo. Vítězná šňůra se přetrhla po porážce 1:0 z pokutového kopu. Ani ta však nic nezměnila na konečném třetím místě.

Od začátku se hrál hodně aktivní fotbal z obou stran. Ve 22. minutě přehnal svůj důraz ve vápně, fauloval Makovského a hlavní sudí Milner ukázal na značku pokutového kopu. Ten pak sám postižený Makovský s přehledem proměnil. Jak se ukázalo, byl to rozhodující okamžik zápasu.

Ani ne dvě minuty na to mohl z přímého kopu z dobrých třiceti metrů srovnat Podzemský, ale jeho střela mířila jen do levé tyče Polomského brány.

V 57. minutě si domácí mohli vedení pojistit. Po pravé straně utekl Michálek, centrem našel na vápně Fikejze, jeho ránu z první ale skvěle vyrazil Foferka konečky prstů nad břevno. O chvíli později pronikl do vápna domácích Pyšek, jeho střelu v poslední chvíli zblokoval Marek.

V závěru zápasu měl vyrovnání na kopačce střídající Lukič, jenže místo mezi tyče střílel vysoko nad bránu. Pojistit výhru domácím mohl střídající Šťastný, jenže jeho hlavička skončila jen v náručí Foferky.

Trenéři obou mužstev zhodnotili zápas takto:
Zdeněk Šmejkal (Český Brod): „Před výkopem jsem klukům poděkoval za výborně odehraný ročník a na hřiště je poslal s tím, ať si ten závěrečný duel užijí. Dal jsem v něm i příležitost hráčům béčka.”
Martin Poustka (Motorlet): „To, že nám Český Brod utnul vítěznou sérii nás ani tak nemrzí, skončila, aby zase jiná začala. Jinak bylo vidět, že spolu hrají celky z horních pater tabulky. Nám i domácím už v podstatě o nic nešlo. My jsme nemohli v konečné tabulce skončit horší jak třetí, stejně tak jako domácí čtvrtí.”