Víkend bude v Česku velmi horký. Někde si však vody mnoho neužijí

Na některých místech by zítra mohli lidé naměřit i třicet stupňů Celsia. Po vydatných deštích na severu Moravy se už očekává na celém území typické letní počasí. Ne všude však bude možné se ovlažit vodou. Na některých místech už je totiž zákaz koupání. Ani vodáci nemají úplně růžové vyhlídky, dlouhodobé sucho jim nedovolí sjet většinu řek.

Prázdniny jsou ve své první čtvrtině, ale na mnoha místech už je vydán zákaz koupání v přírodních koupalištích. Zatímco v Čechách se to týká jen jezera Chmelař u Úštěku na Litoměřicku, na Moravě je to horší. Nově vyhlásili zákaz koupání hygienici na Brněnské přehradě u všech pěti sledovaných koupališť – Rokle, Rakovce, Kozí horky, Sokolské koupaliště a Osady. Velmi špatná situace je kvůli sinicím i v rybnících Černý na Jihlavsku, Sykovec na Žďársku či Rosnička na Svitavsku.
Na našem území jsou i další koupaliště, která mají zhoršenou kvalitu vody. Lidé je sice mohou využívat, ale hygienici doporučují se po vykoupání v nich okamžitě osprchovat. Týká se to např. Máchova jezera či nádrže Seč na Chrudimsku.

Po vydatných deštích na severu Moravy jsou na některých tocích (Ropičanka a Morávka) ještě vyhlášeny první stupně povodňové aktivity. Situace by se však zhoršovat neměla.

Krásné počasí však moc nepotěší do dalších dní vodáky. Málo řek je sjízdných a na zlepšení to v průběhu týdne nevypadá. Slušné podmínky jsou maximálně na Jizeře, Orlici a ještě na Berounce.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient