Veselý pokračuje v krasojízdě, v osmifinále ho čeká Nadal

Český tenista Jiří Veselý porazil ve třetím kole Itala Fabia Fogniniho 7:6, 3:6, 6:3 a 6:2 a nyní se střetne s hrající legendou Španělem Rafaelem Nadalem.

Pokud by případně v pondělí světovou dvojku porazil, byl by to pro něj ten nejúžasnější dárek k narozeninám, které bude mít následující den.

Ale už nyní po zápase s Fogninim může být velmi spokojený. Dosavadní sezonu mu moc nevycházela, vypadl dokonce i z první stovky žebříčku ATP. Minulý týden se ale dostal do semifinále na travnatém turnaji v turecké Antalyi a nyní je po výhře nad Italem v osmifinále.
Do zápasu s Fogninim nastupoval s vědomím, že v dosavadních třech vzájemných utkáních vždy jasně prohrál. Teď ale byl jasně lepší, což dokumentovalo i Italovo naštvání, které si vybil trojitým bouchnutím pěstí do výpletu rakety až si odřel klouby. Musel se pak nechat ošetřit… Veselému pomohl k vítězství i kvalitní servis.

Pro Veselého to bude druhé osmifinále ve Wimbledonu v kariéře. Předloni zde marně bojoval s Tomášem Berdychem o postup mezi posledních osm.

Veselý s Karolínou Plíškovou jsou tak našimi posledními zástupci ve dvouhrách.

Zato ve čtyřhrách se nám tradičně daří a do druhého týdne vstoupí několik párů, které mohou pomýšlet i na celkový triumf.

Jsou to především Barbora Strýcová a Andrea Sestini Hlaváčková, které včera porazily Dartovou a Dunneovou v pohodě 6:2, 6:4.
Naopak tři sety (4:6, 6:4, 6:4) musely odehrát Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, aby vyřadily Arruabarrenovou a Parraovou.

Dál jde i Květa Peschkeová s Američankou Melicharovou. Poradily si s Garciovou a Stollarovou 6:2, 6:4. Stejně tak Hradecká se Hsieowou s Tchajwanu, když porazily Kudermetovou a Sabalenkovou.

Jako poslední včera postoupily Lucie Šafářová s Američankou Matekovou-Sandsovou. Dvojici Kanepiovou, Petkovičovou zvládly ve dvou setech 6:4, 6:4.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz