Veselý opět zklamal, český daviscupový tým zachraňoval mladíček

(Aktualizováno před )

Je to už obehraná písnička. Český tenista Jiří Veselý má pravidelně možnost ukázat, že může být tahounem českého daviscupového týmu. Jenže skoro jako vždy selže… Teď jeho psychická nevyrovnanost málem znamenala pro český tenis velký trapas. Naštěstí ho zastoupil letošní vítěz juniorky na US Open Jonáš Forejtek.

Česko se v rámci 1. kola evropsko-africké zóny střetlo s Bosnou a Hercegovinou. Jihoslovanský tým nenastoupil s žádným hráčem z první dvoustovky, a tak se očekávala jasná partie ve prospěch českého týmu. A po prvním hracím dnu se opravdu zdálo, že to bude jednoduchá záležitost, protože jak Jiří Veselý, tak Jonáš Forejtek své zápasy vyhráli. Forejtek – Bašič 7:5, 6:4, Veselý – Brkič 6:2, 7:6.
“Dneska jsem neuvěřitelně podával a zezadu jsem hrál relativně solidně. Se svou hrou jsem spokojený a věřím, že to zítra dotáhneme,” uvedl Veselý.

Jenže neděle se 26letému rodákovi z Příbrami vůbec nepovedla. Nejdříve s Jiřím Lehečkou prohráli s párem Bašič – Brkič 6:7, 3:6 a následně podlehl Bašičovi 6:7, 3:6. “Když člověk nevyužije tolik šancí, tak je po právu potrestán. V prvním setu jsem měl ve čtyřech gemech na returnu stav 30:30 a nedostal jsem se ani k jednomu brejkbolu, což je katastrofa,” sypal si popel na hlavu Veselý.

Vše tak musel zachraňovat Forejtek. První set zvládl osmnáctiletý hráč znamenitě, vyhrál ho 6:1. Druhá sada byla naopak vyrovnaná a rozhodnout se muselo v tie-breaku, ten vyzněl vítězně pro Bosňana. Naštěstí se z toho Forejtek snadno oklepal a v posledním setu opět dominoval – 6:1.
Národní tým tak postoupil do kvalifikace o finálový turnaj Davisova poháru.
“Jonáš si zaslouží absolutorium. Zvládl to psychicky i fyzicky. Je příslibem do budoucna a velkým talentem,” řekl nehrající kapitán Jaroslav Navrátil.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz