„Věřím, že se toho v Plzni můžu hodně naučit,“ říká posila plzeňských hokejistů Conor Allen

(Aktualizováno před )

Posila obranných řad Conor Allen již trénuje s indiány a zjišťuje, jaké to bude pod taktovkou trenérů Čiháka a Hanzlíka. 185 cm vysoký bek se zkušenostmi z loňské sezony z Německa by měl naskočit již do prvního přátelského zápasu Plzně v novém ročniku proti Motoru, které ve čtvrtek hostí Home Monitoring Aréna.

Conor Allen, rodák ze Chicaga, nyní ve službách Plzně. Jak se váš příchod do českého týmu seběhl?
Mám agenta, který mi vyřizuje věci v Evropě. A tomu jednoho dne zazvonil telefon s tím, že Plzeň hledá beka. Hodně jsem si o týmu zjišťoval a viděl jsem, že tohle je pro mě opravdu dobrá šance. V Německu už jsem si zvykl na větší kluziště a taky mi tohle angažmá pomohlo se adaptovat v Evropě. Když jsem přijel do Německa, bylo toho hodně nového, ale přivykl jsem tomu každodennímu životu, jako když si jdete na nákup. Je to jinačí než v Americe.

Měl jste na Plzeň nějaké reference?
Bavil jsem se o české lize s Jirkou Fischerem. Vyprávěl mi o ní jen dobré věci a především chválil Plzeň. Tak jsem si říkal, proč tomu nedat šanci. A tak jsem tady. Jiné nabídky z České republiky jsem neměl.

Prozradíte, co vám Jiří Fischer o Plzni vyprávěl?
Říkal mi, že se mi tady může dařit, když budu hrát tvrdě. Je tu vynikající tým trenérů a generální manažer Martin Straka nebo jeden z koučů Jaroslav Špaček, to jsou velká jména hokeje, od kterých se toho můžu hodně naučit.

Český hokej pro vás není zas tak neznámou, v Grand Rapids jste hrál s Martinem Frkem…
Celkově v AHL jsem se potkal, ať už jako spoluhráč nebo soupeř, s hodně českými hráči. S Martinem Frkem, Tomášem Noskem, Filipem Hronkem nebo Markem Mazancem s Václavem Karábáčkem, se kterými teď trénuji na plzeňském ledě.

Jak vás kabina indiánů přivítala?
Ne všichni hráči mluví anglicky. Zatím jsme neměli tolik času se poznat, to teprve přijde. Také jsem se ještě moc českých slovíček nenaučil. Kluci mi jen řekli, jak mám poděkovat. Ani pivo jsem ještě neochutnal, snažím se odvádět maximum na tréninku, máme to teď náročné, tak abych měl sílu.

Přesto, našel jste si už nějaký čas na poznávání města?
Katedrálu svatého Bartoloměje na náměstí, když jsem šel do centra, abych si založil bankovní účet. A taky jsem stihl procházku kolem řeky.

Zámořští hráči jsou v Plzni hodně populární. Budete pokračovat v této příjemné tradici?
O tom jsem slyšel. Snad to tak dopadne, moc rád bych si fanoušky naklonil na svoji stranu a dělal jim svou hrou radost.

Ryan Hollweg například hraje na kytaru…
A já na baskytaru, tak uvidíme. (smích)

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz