Ve Znojmě odstartují opravy chodníků za 17 milionů korun

(Aktualizováno před )

Rozsáhlou rekonstrukcí projdou chodníky ve vybraných ulicích města Znojma i v jeho městských částech. „Dobrý stav komunikací je jedna z oblastí, na kterou jsme se chtěli zaměřit. Proto budeme letos opravovat hned několik ulic ve městě. Neopomněli jsme ani vybudování chodníků v Derflicích, Konicích a Mramoticích a na ulici Prokopa Diviše v Příměticích,“ říká starosta Znojma Jan Grois. Celkově se do chodníků investuje 17 milionů korun.
S pracemi se započne v nejbližších dnech, přičemž termín dokončení je v závislosti na ulicích na konci srpna nebo na konci září. Jednou z prvních opravovaných ulic bude ulice Hálkova (jedna strana). Dále se vybudují chodníky na ulici Dukelských bojovníků (u bytových domů před DPS), na Loucké, na Klášterní, na ulici Palackého (pravá strana ve směru na Brno) a dále na ulicích Benjamína Kličky, Puškinova a Gagarinova.

V plánu je ještě další etapa oprav, mj. se mají po dohodě s Jihomoravským krajem vybudovat taktéž chodníky v Načeraticích. „Tady je situace o něco složitější, neboť průtah je ve vlastnictví kraje, resp. Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a chodníky tu vybudované žádné nejsou. Dohodli jsme se tedy, že kraj na nás pozemky potřebné pro vybudování chodníků převede a my je vybudujeme na vlastní náklady. Vzhledem k obrovskému provozu a bezpečnosti dětí i dospělých je to prostě a jednoduše potřeba,“ dodává starosta Grois.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz