Ve Vojenském prostoru Libavá hořelo

(Aktualizováno před )

Ve středu 4. července 2018 byl v 15:23 hodin oznámen na operační středisko požár klestí a trávy na mýtině ve Vojenském prostoru Libavá.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice, Velkého Újezdu a Hluboček a vojenská hasičská jednotka Libavá. Hustý černý dým valící se z lesa byl vidět z velké dálky, jedno oznámení události přišlo dokonce až z dálnice D46 od Držovic.

Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasaženo především klestí a tráva na mýtině na ploše o rozměrech asi 100 x 200 metrů. Vzhledem k tomu, že požářiště bylo v přístupném terénu, nebylo nutné na místo povolávat vrtulník. Hasiči však k požáru museli dovážet kyvadlově vodu, kterou čerpali v nedalekém lomu ve Výklekách.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu v 17:33 hodin, likvidaci hlásil velitel zásahu v 22 hodin. Horké teploty si vyžádaly častější střídání zasahujících hasičů, proto velitel zásahu na místo povolal další jednotky, a to dobrovolné hasiče z Doloplaz, Veselíčka a Dolního Újezdu. Do čtvrtečního rána na místě zůstávali dobrovolní hasiči z Velkého Újezdu a Doloplaz, aby střežili požářiště.

Protože se jedná o požár ve vojenském prostoru, výši škody i příčinu jeho vzniku bude šetřit vojenský vyšetřovatel.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz