Ve Vážanech volnočasový areál nebude, majitel cihelny s tím nesouhlasí

(Aktualizováno před )

Město nebude stavět volnočasový areál v místní části Vážany. Důvodem je to, že majitel většiny pozemků v nedalekém areálu cihelny, společnost Ecodump podnikatele Igora Mesenského, se stavbou nesouhlasí. „Loni s městem přitom za účelem stavby volnočasového areálu v této lokalitě měnil pozemky. Považuji to za neseriózní jednání,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý).

Převážná část lokality, kde měl volnočasový areál stát, patří do ochranného pásma někdejšího dobývacího prostoru. Souhlas společnosti Ecodump je tak pro stavbu nezbytný. Město mělo na akci v letošním rozpočtu vyčleněno 3,6 milionu korun.

„O tyto peníze obyvatelé Vážan nepřijdou. Část z nich použijeme na nákup pozemků v cihelně, abychom zabránili jejímu zavážení nebezpečnými látkami. O budoucím umístění volnočasového areálu ve Vážanech budeme s obyvateli místní části jednat,“ dodal Němec.

Zařízení pro volný čas patří mezi priority radnice. Letos město chystá také stavbu víceúčelového sportovního hřiště v místní části Kotojedy za čtyři miliony korun, opravu hřiště v ulici Bedřicha Zelinky na Barbořině za 2,5 milionu korun a dokončuje víceúčelové hřiště v Postoupkách, které přijde celkem na 3,5 milionu korun.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz