Ve Šternberku hořela izolace, požár zaměstnal hasiče na několik hodin

(Aktualizováno před )

Ve čtvrtek krátce před druhou odpolední byl oznámen požár izolace na technologii v soukromé firmě ve Šternberku. Na místo se vydali profesionální hasiči ze Šternberku a z Uničova a dobrovolní z Babic. Požárníci zjistili, že hoří izolace v technologii sila na krmivo, zaměstnanci se ji sami pokoušeli chladit. Vzhledem k tomu, že granulát nesměl přijít do styku s vodou, hasiči po dohodě s vedením firmy začali obsah násypníku vyskladňovat na volné prostranství. Současně s tím postupně rozebírali izolaci kolem odvětrávacích komínů, která hořela. Celý zásah byl velice fyzicky náročný a hasiči potřebovali častěji střídat, proto povolal velitel zásahu k místu události další dvě dobrovolné jednotky hasičů, a to Dolany a Bělkovice – Lašťany.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za dvě hodiny po oznámení, velitel zásahu povolal na místo ještě speciální hasicí zařízení Cobra ze stanice v Olomouci, které znovu důkladně ochladilo izolaci kolem odvětrávacích komínů. Jakmile teplota v násypnících poklesla, hasiči předali místo události majiteli, který musí na místě zajistit požární dozor.

Likvidace požáru se podařila v půl šesté odpoledne. Při události se nikomu nic nestalo a příčina zůstává stále v šetření.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz