Ve sparťanské kabině bude ještě více znít rumunština. Na Letnou přichází Chipciu

(Aktualizováno před )

Už čtvrtou posilu ohlásila v letním přestupovém období pražská Sparta. Po Milanu Hečovi ze Slovácka, Benjaminovi Tettehovi z Bohemians a Urošovi Radakovičovi z Olomouce se letenský klub posílil o rumunského reprezentanta Alexandru Chipcia.

Tento devětadvacetiletý univerzál přichází z Anderlechtu Brusel na roční hostování. A už má za sebou i první zápas v rudém dresu. Sparta prohrála 0:1 a Chipciu nastoupil na pozici pravého obránce. “Prohráli jsme, takže pozitivně se to hodnotit nedá. Osobně jsem se ale cítil dobře fyzicky, na to, že jsem toho ještě moc nenatrénoval. Myslím, že vzhledem k okolnostem můj výkon nebyl špatný,” řekla po utkání rumunská posila.
Chipciu ale může případně hrát i na pravém křídle. Sparta ho získala i z toho důvodu, že na pravé straně nemá moc alternativ poté, co se zranil Ondřej Zahustel.
Trenér Sparty Pavel Hapal byl s jeho výkonem vcelku spokojen. “Byl to jeho první zápas, řekl bych, že podal slušný výkon. Samozřejmě potřebuje čas, aby si zvykl na zbytek týmu. Každopádně chtěl hrát, říkal, že je připravený, tak jsme mu dali šanci. Nechtěli jsme riskovat nějaké zranění, proto jsme ho stáhli dvacet minut před koncem.”

Pro nového hráče je důležité, aby co nejdříve zapadl do kolektivu. Chipciovi určitě pomůže to, že ve Spartě hrají tři jeho krajané, Nita, Vatajelu a Stanciu. S posledně jmenovaným nastupoval nějaký čas v Anderlechtu. “Dobře se známe, umíme se doplnit nebo zastoupit jeden druhého. Myslím, že z naší spolupráce budeme oba těžit.”

Chipciu je zároveň zkušeným reprezentantem. V rumunském dresu nastoupil už ke 36 zápasům, v kterých vstřelil čtyři branky.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz