Ve šlágru kola byla lepší Jihlava. Až na Brno se favoritům dařilo

(Aktualizováno před )

Hned první kolo druhé fotbalové ligy přineslo šlágr podzimu. Střetly se v něm dva týmy, které ještě v minulé sezoně hrály nejvyšší soutěž. A úspěšnější byla Jihlava, která si z Brna přivezla tři body. Dobře začali i favorité České Budějovice, Hradec Králové i Pardubice.

Jednoznačně největší návštěva kola byla v Brně, na stadion si našlo cestu přes tři tisíce lidí. Kdo ví ale, kolik diváků přijde příště po porážce domácích…
Jihlavští omladili kádr a s vervou se pustili do boje o postup do první ligy. První gól dali zásluhou Urblíka ve 20. minutě. Další přidali v nastavení, když se ve vápně šikovně zorientoval Klíma. Ten samý hráč přidal třetí branku. Domácí jen snížili na 1:3, když se trefila letní posila Magera. “Je to škoda, promrhali jsme zápas, který jsme chtěli zvládnout. Teď musíme zvednout hlavy a připravit se na další utkání. Na přípravu máme celý týden, ale bude to těžké. Žádný zápas není jednoduchý, ale my to musíme zvládnout a vyhrát,“ podotkl Magera.
Naše vítězství bylo zasloužené. Velmi pozitivně mohu hodnotit zejména první poločas, byť jsme se ani v něm nevyvarovali zbytečných chyb z laxnosti a následných ztrát míče, po nichž Brno hrozilo ze standardek. Na druhou stranu musím říct, že jsme opravdu výborně pracovali a to nejen v obranné fázi, ale i v té útočné,” řekl po zápase spokojený trenér Jihlavy Martin Svědík.

České Budějovice rozhodly o svém vítězství až ve druhém poločase. “Věděli jsme, že musíme hrát kombinačně, dělat rychlý přechod do otevřené obrany. Dočkali jsme se vedení, ale soupeř zaslouženě vyrovnal. Měli jsme tam slabší pasáž. Dneska strhli vítězství na naši stranu střídající hráči. Šli si za tím, oživili naši hru a nakonec to celé rozhodli. Musím je pochválit,“ podotkl trenér Jihočechů David Horejš.

To Hradec Králové už dal první branku ve 2. minutě. Jenže to bylo vše. Naštěstí pro východočechy se netrefili ani domácí, a tak se mohli radovat z vítězství.

Pardubice by měli být černým koněm tohoto ročníku. Nepatří mezi hlavní favority druhé ligy, ale klidně mohou překvapit. Porazit Vítkovice tak pro ně byla povinnost.

Z vítězství se ještě radovalo Ústí nad Labem, v ostatních zápasech byly remízy.

Brno – Jihlava 1:3 (0:2) Branky: 72. Magera – 45.+4 a 59. Klíma, 20. Urblík. Rozhodčí: Pechanec – Vlasjuk, Boček. ŽK: Soukup, Kříž, Šural – Urblík, Schumacher. Diváci: 3113.

Táborsko – Hradec Králové 0:1 (0:1) Branka: 2. Martan. Rozhodčí: Marek – Kubec, Petřík. ŽK: Vlkanova, Janoušek (oba Hradec). Diváci: 1280.

České Budějovice – Třinec 3:1 (0:0) Branky: 54. Mršič, 86. Táborský, 90.+2 Šplíchal – 67. Dedič. Rozhodčí: Houdek – Ratajová, Šimáček. ŽK: Reintam (Třinec). Diváci: 1536

Ústí nad Labem – Sokolov 2:1 (2:1) Branky: 19. Jindráček, 36. Strada – 17. Stropek. Rozhodčí: Nenadál – Myška, Vlček. ŽK: Leibl, Výborný (oba Ústí). Diváci: 1212.

Znojmo – Varnsdorf 1:1 (1:1) Branky: 16. Ordoš – 25. Kouřil. Rozhodčí: Machálek – Horák, Dresler. ŽK: Dramé, Helísek, Štrombach – Bláha, Kozma, Novák. Diváci: 722.

FK Pardubice – MFK Vítkovice 3:1 (1:0) Branky: 10. a 69. Petráň, 56. Čelůstka – 77. Macej. Rozhodčí: Ginzel – Antoníček, Vitner. ŽK: Hýbl, Pašek (oba Vítkovice). Diváci: 831.

1. SK Prostějov – Sellier & Bellot Vlašim 2:2 (1:1) Branky: 38. Kroupa z pen., 68. Hapal – 11. Hadaščok, 90.+3 Pavlík. Rozhodčí: Adámková – Melichar, Vít. ŽK: Schuster, Sus – Mareček. Diváci: 1200.

Viktoria Žižkov – MFK Chrudim 1:1 (1:1) Branky: 4. Rondič – 24. Vašulín z pen. Rozhodčí: Berka – Kotalík, Kožár. ŽK: Sintean, Rondič – Mastík. Diváci: 1126.