V srpnu začnou opravy komunikace na Bratislavské. Nákladní auta pojedou po objízdné trase mimo město

(Aktualizováno před )

Rozsáhlá oprava komunikace I/51, která protíná Hodonín ve směru na slovenské město Holíč, začne 13. srpna a bude trvat až do 5. prosince letošního roku. Rekonstrukce se bude týkat silnice na ulici Bratislavská přibližně od křižovatky s ulicí Anenskou po státní hranici se Slovenskem. Vozidla s hmotností nad 3,5 tuny směřující na Slovensko budou objíždět město po objízdné trase ve směru na Rohatec a Sudoměřice.

Rekonstrukce komunikace I/51 v průtahu městem směrem na Slovensko v úseku dlouhém asi 1300 metrů se bude dělat po částech, vždy na jedné polovině vozovky, a v etapách. Doprava bude přechodně řízena dopravními značkami a semafory se světelnou signalizací. Pro řidiče budou vymezeny objízdné trasy.

„O opravách a uzavírce silnice jsem osobně jednal minulý pátek s primátorem města Holíče panem Čambalem, abych ho podrobněji informoval o chystané uzavírce pro vozidla nad 3,5 tuny hmotnosti, s výjimkou autobusů, a objízdné trase na Slovensko“, vyjádřil se k chystaným opravám starosta města Hodonína Milan Lúčka. Pro těžká vozidla s hmotností nad 3,5 tuny bude sloužit objízdná trasa po silnici I/55, která povede ve směru od Břeclavi kolem Rohatce a Sudoměřic na státní hranici se Slovenskem. „Pan primátor přislíbil, že budou o této situaci informovat na své straně i slovenské řidiče,“ doplnil starosta.

Nejprve začne rekonstrukce v ulici Bratislavská od křižovatky s ulicí Sportovní po státní hranici v délce asi 530 metrů. Následovat bude přibližně 360 metrů dlouhý úsek od křižovatky s ulicí Koupelní po Anenskou a v rámci této části rekonstrukce dojde i k dočasnému přemístění zastávky MHD Anenská. Jako třetí přijde na řadu úsek dlouhý přibližně 370 metrů od křižovatky s ulicí Sportovní po ulici U Elektrárny.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz