V sobotu vyjedou tepličtí fotbalisté na půdu Liberce

(Aktualizováno před )

Po vysokém domácím vítězství 5:2 nad Duklou Praha jedou Teplice v sobotu k severočeskému derby do Liberce. Utkání bude jubilejní 250. pro kapitána „sklářů“ Admira Ljevakoviće.

„Žlutomodří“ naposledy v Liberci zvítězili 2:1, když jim tři body v závěru zajistily branky Žitného a Vaněčka. Do té doby ale hosté zpod Doubravky tahali za kratší konec provazu. „Klidně ať hrajeme ošklivý fotbal, hlavně abychom vezli domů body. Ale myslím, že jsme proti Dukle a poločas v Příbrami hráli pěkný fotbal, tak to určitě budeme chtít v Liberci potvrdit,“ říká brankář Teplic Jakub Diviš.

Liberec v létě tradičně prožil celou řadu změn. Tou nejhlavnější je jmenování nového kouče, kterým se stal impulzivní Slovák Zsolt Hornyák, který Slovanu učí ofenzivní styl fotbalu, který je podložený náročným fyzickým stylem. Pryč je kapitán Coufal, do Sparty se vrátil kanonýr Pulkrab, naopak do útoku přišel z Hradce Pázler. Novým lídrem kabiny se stal exteplický Radim Breite. Slovan v minulém kole prohrál 0:1 v Plzni, a kapitán Breite nemohl být spokojený, přestože jeho tým hrál sympatickou kopanou. Je sice hezké, že hrajeme na oko pěkně. Důležité jsou však body a ty si odsud neodvážíme. Po dvou kolech máme tři body a doma nás čekají Teplice, které v tomto kole předvedly dobrý výkon. Bude to těžké, ale my musíme sbírat body. Jak jsme říkali před sezónou, chceme hrát nahoře.“

Tepličtí jsou ale nažhavení na plný bodový zisk, zvlášť kapitán Admir Ljevaković, pro kterého to bude v lize a v žlutomodrém dresu jubilejní 250. duel, nebude chtít u Nisy body nechat. „V Liberci je vždy těžké hrát, hraje útočný a agresivní fotbal. Doufám, že zápas i kvůli mému jubileu dopadne dobře a potvrdíme naši produktivitu. A vzadu chceme Dívovi pomoct k první nule v sezoně,“ má „Ljeva“ jasný plán.

Utkání Slovan Liberec – FK Teplice se bude hrát v sobotu 4. srpna od 17 hodin, řídí ho trio Pechanec – Paták, Melichar.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz