V Rokycanech se uskutečnil Den pro Stráň

(Aktualizováno před )

Město Rokycany uspořádalo v neděli 21. října již druhý „Den pro Stráň“. Návštěvníci se především dozvěděli, jak pokročila příprava obnovy Husových sadů (známých spíše pod původním názvem Stráň) i Kalvárie.

Na výstavce se seznámili s historií tohoto území, jeho současným stavem a především s návrhy na jeho úpravu – obsaženými v architektonické studii, kterou nyní dokončuje Zahrada Olomouc s.r.o. Úspěšná byla přírodovědná vycházka “Podzim na Stráni“ s Mgr. Süssovou, pracovnicí Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, pobočky Západočeského muzea v Plzni. Pestrý doprovodný program pro děti na Skautské louce i ve skautských klubovnách připravil Junák – český skaut, středisko Rarášek a Centrum paleobiodiverzity Západočeského muzea v Plzni.
Největší úspěch u dětí měl „plackovač“, na kterém si mohly vyrobit „placku“ s vlastnoručně vybarveným trilobitem. Zájemci si mohli individuálně prohlédnout výjimečně pro veřejnost otevřenou kapli Sv. Kříže na Kalvárii, které nedávno prošla celkovou rekonstrukcí. Zpřístupněn byl i nedaleký Boží hrob, který je 14. zastavením Křížové cesty, což mnozí dosud netušili, a to ani místní obyvatelé. Zvídavým návštěvníkům poskytovala u kaple podrobnější informace o této kulturní památce pí. Jana Cinkeová z odboru školství a kultury MěÚ Rokycany.

Součástí programu byla výstavka fotografií Stráně. Poděkování města Rokycany patří všem, kdo přispěli k úspěšnému průběhu této akce.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz