V Praze se uskuteční tenisový turnaj. Představí se muži i ženy

(Aktualizováno před )

Na tenisových kurtech pražské Štvanice začne zítra 4. ročník turnaje Prague Open. Představí se na něm jak tenistky, tak tenisté.

Z českých hráček jsou nejzajímavější jména Barbora Krejčíková či Tereza Smitková. Prvně jmenovaná vyhrála před týdnem wimbledonskou čtyřhru (spolu s Kateřinou Siniakovou). Dále z českých tenistek nastoupí např. nedávná daviscupová reprezentantka Lucie Hradecká či loňská finalistka tohoto turnaje Karolína Muchová. Naopak vítězka 2017 Markéta Vondroušová se do Prahy nedostaví. Ze zdravotních důvodů bude nakonec chybět původně přihlášená Denisa Allertová. Ze zahraničních hráček se představí např. Ruska Jevgenije Rodinová.

V mužské soutěži se mohou tenisoví fanoušci těšit třeba na daviscupové reprezentanty Adama Pavláska či Lukáše Rosola. Nebudou chybět ani další čeští tenisté – Zdeněk Kolář, Václav Šafránek, divoké karty dostali Patrik Rikl a Jan Šátral.

Ze zahraničních tenistů se objeví např. Brazilec Rogerio Dutra Silva nebo Němec Yannick Maden.

Dneska se ještě dohrávají kvalifikace.
Vstup je pro diváky po celý turnaj zdarma. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 29. července.

České tenisové úspěchy

Zmiňovaná Markéta Vondroušová dosáhla minulý týden svého letošního největšího úspěchu. Na antukovém turnaji v rakouském Gstaadu se dostala do semifinále. V něm prohrála s Mandy Minellaovou z Lucemburska, i když v prvním setu zvládla zvítězit 6:4. Poté však dvakrát prohrála 2:6.
Dalším pěkným výsledkem se prezentovala dvojice Roman Jebavý a Jiří Veselý, která našla na turnaji v portugalském Umagu své přemožitele až ve finále. Nad jejich síly byl nizozemský pár Robin Haase a Matwé Middelkoop.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz