V pondělí zasahovali hasiči na Jindřichohradecku u dvou velkých požárů

Hned dva požáry velkých strojů museli řešit v pondělí 23. července hasiči na Jindřichohradecku. Jednalo se o požár pásového rypadla a sklízecí mlátičky.

Velká škoda ve výši 700 000,- vznikla při požáru bagru, který hořel v odpoledních hodinách u obce Člunek, části obce Lomy. Požár byl na Operační a informační středisko ohlášen v 15:19 hodin. Operační důstojníci na místo okamžitě vyslali osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec a dobrovolných hasičů obce Kunžak a dále technický automobil jindřichohradecké profesionální jednotky. Když hasiči k požáru přijeli, bylo pásové rypadlo plně v plamenech. Jindřichohradecká jednotka dostala požár pod kontrolu, uhašení pak provedly obě jednotky společně. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 16:47 hodin. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčina jeho vzniku je v šetření.

K dalšímu požáru stroje vyjeli tentýž den krátce před 19. hodinou do Lomnice nad Lužicí profesionální hasiči ze stanice Třeboň a dobrovolní hasiči Lomnice nad Lužnicí. V tomto případě se jednalo o požár sklízecí mlátičky Claas Lexion. Požár v motorovém prostoru kombajnu ihned lokalizovala místní dobrovolná jednotka, která se k požáru dostavila jako první. Profesionální hasiči pak byli na místě zásahu ponecháni v záloze. Díky rychlému zásahu hasičů se požár více nerozšířil. Vzniklá škoda činí 150 000,-, hasiči uchránili další část kombajnu v hodnotě 3 850 000,-. Příčina vzniku požáru je i zde zatím předmětem šetření.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient