V pondělí proběhla v okrese dopravní kontrola zaměřená na zbytkový alkohol

(Aktualizováno před )

V pondělí mezi pátou a devátou hodinou ranní proběhla na komunikacích v rámci celého prostějovského okresu dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholu před jízdou. Při akci policisté všech základních útvarů územního odboru Prostějov zkontrolovali celkem 415 vozidel. Při tom zjistili 15 dopravních přestupků, které vyřešili na místě uložením pokut v souhrnné výši 3 300 korun. V dalších třech případech policisté zjistili řidiče pod vlivem alkoholu. Ve všech třech případech se dle slov řidičů jednalo o tzv. zbytkový alkohol.

Prvním z takto ovlivněných řidičů byl sedmapadesátiletý muž, kontrolovaný v Olšanech u Prostějova v 5:38 hodin. Jako řidič osobního automobilu Fiat při kontrole nadýchal hodnoty 0,20 a 0,18 ‰ alkoholu v dechu. Se změřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití jednoho dvanáctistupňového piva večer před jízdou.

O šestnáct minut později jiná hlídka v Horním Štěpánově zastavila a kontrolovala řidiče dodávky Iveco. Jednačtyřicetiletému muži provedenými dechovými zkouškami změřili hodnoty 0,55 a 0,59 ‰ alkoholu v dechu. Také tento řidič přiznal pivo večer před jízdou. V tomto případě to byly tři jedenáctky vypité do dvaadvacáté hodiny.

V 7:26 hodin pak mezi Stařechovicemi a Služínem kontrolovali policisté traktor značky Zetor řízený pětačtyřicetiletým řidičem. Ten při kontrole nadýchal 0,52 a 0,54 ‰ alkoholu v dechu. Dle jeho přiznání to byl pozůstatek po pěti až šesti desetistupňových pivech vypitých předešlého dne do 20:00 hodin.

Všem řidičům policisté zakázali další jízdu a jejich přestupek bude oznámen příslušnému správnímu orgánu. Řidiči dodávky navíc na místě zadrželi řidičský průkaz. Ostatním dvěma řidičský průkaz zatím zůstal. Řidiči Fiatu s ohledem na nízkou změřenou hodnotu ovlivnění a řidiči traktoru protože ho při kontrole nepředložil.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz